SRBIJA NE IDE NA OLIMPIJSKE IGRE! “Orlovi” kasno proradili, Italijani fantastičnom igrom došli do pobede!

Nije ovo bila noć naših košarakaša, kada god bi se činilo da su preuzeli stvar u svoje ruke, Italijani  bi ubacili nekoliko trojki i tako ponovo stekli veću prednost.

Posle ovog poraza Srbija nažalost nije uspela da izbori plasman na Olimpijske igre

Italija je odlično otvorila ovaj meč, šuteri "azura" od samog starta su bili jako raspoloženi.

U prvoj četvrtini u jednom momentu imali su +8, ali četvrtina je završena sa +6 u korist "azura".

U drugoj četvrtini krenula je neverovatna serija Danila Anđušića, tri trojke je pogodio naš as, ali Italija je uzvartila na to istim tempom igre.

Italija je na poluvreme otišla sa +12 (57:45).

Treća četvrtina je bila najgora deonica  za "orlove". Sipali su trojke "azuri" sa svih strana, jednostavno im je sve išlo od ruke, a naročito šutevi za tri poena, kao i sa slobodnih bacanja. Posle treće četvrtine Italija je vodila rezultatom 80:63.

U poslednjoj četvrtini Srbija je uspela da spusti vođstvo gostiju ispod 10 razlike, ali tada je već bilo kasno za preokret.

U redovima Italije najpreciziji je bio Menio sa 24 poena, dok je u Srbiji najefikasniji bio Petrušrev sa 27 poena.

SRBIJA:ITALIJA (95:102)

Hala: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Žiljerme Lokateli, Joan Roso, Martins Kozlovskis

Srbija: Petrušev, Teodosić, Bjelica,Kalinić, Milosavljević , Micić, Jović,  Davidovac , A. Avramović , O. Dobrić, D. Anđušić, B. Marjanović

Italija: Spisu,Mejnion, Tonut,Monti, Fontekio, Tesitori, Riči, Abas, Moraskini,  Vitari, Polonara, Pajola

Kraj utakmice -  Italija je pobedila rezultatom 102:95

39. minut - Polonara je nagazio na liniju, lopta ponovo za Srbiju. Petrušev pogađa za dva poena

37. minut - Posle asistencije Teodosića, Anđušić postiže dva pena (83:96)

36. minut -  Polonara  postiže tri poena (79:96)

35. minut - Ponovo Petrušev polovičan sa slobodnih bacanja (79:93)

34. minut - Petrušev precizan sa slobodnih bacanja (73:89). Drugi put bio je polovičan

33. minut - Ognjen Dobrić precizan za tri poena

32. minut - Fontekio pogađa za dva poena, Kokoškov je posle toga zatražio tajm-aut (66:85)

31. minut - Pogađa Dobrić uz faul, a zatim je bio precizan i slobodnog bacanja

Kraj treće četvrtine - Italčija vodi 80:63

29. minut - Pajola ponovo postiže trojku (61:80)

28. minut - Teodosić ovaj put ubacije samo jedno slobodno bacanje (53:75). Konačno trojka "orlova", precizan je bio Anđušić (56:77). Ponovo Anđušičć pogađa trojku (59:77)

27. minut - Teodosić je bio precizan oba puta sa slobodnih bacanja (51:73). Zatim je Dobrić bio polovičan sa linije slobodnih bacanja (52:73)

26. minut - Ponovo trojka za "azure". Kokoškov je zatražio tajm-aut.

25. minut  - Italija u ovom momentu ima +21 prednosti.

24. minut - Bjelica iz velike daljine neuspešno pokušava za tri poena. Ni Kalnić nije uspeo da pogodi za tri poena

22. minut - Polonara postiže tri poena (45:63). Anđušić je sjajnim prodorom ubacio dva poena, a sledećem napadu Petrušrev je imao sjajno zakucavanje (49:67)

21. minut - Fantastična blokada Dobrića nad Pajolom, ali u sledećem napadu Italijani postižu 10. trojku na meču (45:60)

Kraj prvog poluvremena - Italija vodi rezulatom 57:45

18. minut - Boban Marjanović je bio polovičan sa slobodnih bacanja (43:48). Ponovo Riči pogodio za tri poena (43:51)

17. minut - Sjajni Boban Marjanović precizan za dva poena, ali s druge strane Polonora postiže tri poena (40:45)

16. minut - Sjajna blokada Dobrića, ali sudija je svirao faul (38:42)

15. minut - Ovaj put Anđušić nije uspeo da pogodi za tri poena (36:37)

14. minut - Promašio je Menli za tri poena, a zatim je Bjelica napravio faul.

13. minut - Danilo Anđušić iz nezgodne situacije postiže tri poena. Riči je sa strane bio nepricazan za tri poena. Da bi Anđušić to kaznio trojkom, da bi zatim postigao treću u nizu

EPA

12. minut  - Odlična reakcija Petruševa koji je poslao loptu Kaliniću,a onda je on dodao Dobriću nad kojim je napravljen faul.  Dobrić je promašio prvo slobodno bacanje, ali je kod drugog bio precizan (25:28)

11. minut - Riči pravi faul u napadu. Srbija svoj napad nije uspela da iskoristi, isteklo je vreme.

Kraj prve četvrtine - Italijani vode 28:22

10. minut -  Precizan Petrušev oba puta sa slobodnih bacanja (22:26)

9. minut - Napravljen je faul nad Micićem na šutu za tri poena. Micić 100 % precizan sa slobodnih bacanja (18:23)

8. minut - Teodosić promašuje za tri, a Italjani su to kaznili u sledećem napadu. Azuri ponovo imaju +7, Kokoškov je zatražio tajm-aut

7. minut - Dobrić postiže tri poena, Italijani traže tajm-aut.

6. minut - Ponovo Italijani precizni za tri poena. U sledećem napadu Petrušev elegantno postiže dva poena, a zatim hvata loptu koja je posle otišla do Micića koji poentira za tri poena (12:16)

5. minut - Faul u napadu sviran je Avramoviću, zatijm Pajola postiže dva poena. Igor Kokoškov je nakon toga zatražio tajm-aut

4. minut - Fantastična trojka Nemanje Bjelica (7:7), ali stiže trojka i sa druge strane(7:10). Ponovo je Bjelica pokušao za tri, ipak sada nije bio precizan

3. minut - Sjajna asistencija Dobrića do Marjanović koji je zakucao (4:4). Italijani nisu iskoristil svoj napad. zatim je je Bjelica pokušao neuspešno pokuša za tri.

2. minut - Bjelica postiže dva poena za Srbiju (2:2). U sledećem napadu Dobrić je pokuša za tri poena, ipak bez uspeha.

1. minut - Srbija je odlično krenula prvi napad, imali smo pokušaj al-ej upa,al on nije uspeo, s druge strane Italijani postižu dva poena. Marjanović je zatim neuspošno pokušao da  postigne dva poena.

Prestonica naše države jedna je od četiri mesta domaćina kvalifikacionih turnira na kojima će biti uručene poslednje vize za odlazak na Olimpijske igre u Japanu.

Dobrodošli na blog posvećen utakmi košarkaške reprezentacije Srbije koja u finalu kvalfikacionog turnira igra protiv selekcije Italije.