"Orlići" protiv Norveške
A. Dimitrijević

"Orlići" protiv Norveške, Foto: A. Dimitrijević

Iz prve iole ozbiljne šanse su gosti poveli, strelac u 8. minutu je bio Čalov, na asistenciju Sulejmanov.

Mlada reprezentacija Srbije načinila je veliki korak nazad u pokušaju da se treći put uzastopno domogne Evropskog prvenstva. U šestom kolu grupe 5 „orlići“ su poraženi u Nišu od odgovarajuće selekcije Rusije 2:0.

Dve greške srpskih fudbalera dovele su do drugog gola u završnici prvog poluvremena - prvo je Stuparević na 30 metara svoje polovine izgubio loptu, da bi Lomovicki šutirao brzo ka našem golu. Mašović je izblokirao, nažalost direktno do Sulejmanova. koji je uspeo sem asistencije da upiše i gol.

Ekipa Srbije je tri puta tražila jedanaesterac zbog igranja protivnika rukom u šesnaestercu, sudija je video drugačije.

Rusija je dobila oba susreta sa Srbijom i pošl pest kola su prvi u grupi sa 14 bodova. Sledi Poljska sa 10, Bugarska sa osam i naša selekcija sa sedam Da napomeneno, Poljska i Bugarska tek treba da odigraju meč, tako da će se i odnos bodova promeniti.

Ispod nas su Estonija sa 3 i Letonija sa 2 boda iz pet kola.

Jedini način da se izbori eventualni baraž kroz drugo mesto je da se pobede preostali dueli.

Mitrović: Zaslužili smo pobedu protiv Ukrajine