Hofenhajm
EPA-EFE/RONALD WITTEK
Hofenhajm

Hofenhajm, Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Hofenhajma ostvarili su pobedu u 28. kolu nemačke Bundeslige pošto su u gostima savladali Augzburg sa 4:0.

Hrvatski reprezentativac postigao je vodeći gol u ubedljivoj pobedi 4:0 na gostovanju Augzburgu. Gosti su poveli već u šestom minutu igre kada je Andrej Kramarić iskoristio grešku odbrane i zatresao mrežu Kobela.

U drugom poluvremenu su krenuli još jače, pa je na scenu stupio Išak Belfodil. On je udvostručio prednost svoje ekipe u 62. minutu.

Nekadašnji fudbaler Intera blistao je na današnjem meču, te je postigao još jedan gol u 74. minutu meča.

Da bi osam minuta kasnije postigao het-trik i potvrdio vrlo bitnu pobedu Hofenhajma u borbi za Evropu.

Hofenhajm je trećom pobedom u poslednja četiri meča izbio na sedmu poziciju, sa samo bodom zaostatka za šestoplasiranim Volfsburgom koji drži mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Fudbaleri Borusije remizirali su u Menhengladbahu sa ekipom Verdera rezultatom 1:1 u okviru 28. kola nemačke Bundeslige.

U ćetvrtom minutu u drugom delu igre, Florijan Nojhaus doveo je svoj tim u vođstvo pošto je nakon driblinga uz dosta sreće savladao Pavlenku.

Krenuo je tada Verder na sve ili ništa, što se i isplatilo u u 79. minutu kada je Dejvi Klasen glavom zatresao mrežu za veoma bitan bod "Zelenih".