ZA DESETKU Argentinac koji je srušio Zvezdu u Mančesteru dobio najvišu ocenu

Crvena zvezda poražena je od Mančester sitija 3:1 iako je imala prednost od  1:0 na poluvremenu, a najzaslužniji za to je Argentinac Hulijan Alvarez.

Osvajač Svetskog prvenstva sa "gaučosima" je ove sezone dobio puno povrerenje i minutažu kod Pepa Gvardiole. On je prvo na samom startu drugog poluvremena izjednačio na 1:1, da bi u 60. minutu doneo prednost svom timu udarcem direktno iz slobodnog udarca i to sa strane.

Koliko je dobro igrao na meču sa crveno-belima govori i to što je proglašen za najboljeg igrača kola Lige šampiona! Specijalizovani fudbalski sajt "Who Scored" koji se bavi fudbalskom statistikom dao mu je ocenu 10,00 za ono što je prikazao protiv crveno-belih.

Osim dva gola on je imao sedam ključnih pasova na ovom meču, tri uspešna driblinga i čak osam šiteva na gol. Ove sezone je osim ova dva gola u Ligi šampiona dao dva pogotka i u Premijer ligi uz četiri asistencije koliko je imao u uvodnih pet kola.