EPA

Mirisalo je na čudo u Mančesteru, na istoriju, na verovatno najveću pobedu Crvene zvezde u 21. veku. Međutim, euforija je trajala samo 15 minuta među "zvezdašima", da bi onda vrlo brzo bila ugašena.

Hrabro, borbeno, istina defanzivno, što je sasvim opravdano, igrala je Zvezda na Etihadu. Muški su Srđan Mijailović, Milan Rodić, Naser Điga, Aleksandar Dragović... postavljali glavu gde neko ne bi smeo nogu kako bi osujetili pokušaje "građana". Omri Glazer delovao je na momente kao Brando Gagić iz "Porodičnog blaga", nijedna lopta nije uspevala da prođe iza njegovih leđa. Branio je bukvalno sve, ono što možda ni Manuel Nojer u najboljim danima ne bi uspeo, ali...

FK Crvena zvezda

Foto Tanjug AP

Ređale su se šanse Sitija u prvom poluvremenu. Haland nije imao svoje veče, Foden i Rodri su pokušavali bez uspeha, da bi Zvezda svoju jedinu šasnu krunisala golom u 45. minutu i tako kaznikla promašaje domaćih. Osman Bukari je dobio loptu od Mirka Ivanića i poslao je iza leđa Edersona. Trajala je VAR provera zbog mogućeg ofsajda, ali je sve bilo čisto i oko 500 navijača Zvezda palo je u delirijum.

Drugo poluvremene nije ni počelo, a već je pisalo 1:1 na semaforu. Odlično je Alvarez obišao Glazera i izjednačio rezultat. Onda i sam Izraelac pravi veliki kiks, koji će zbog sjajne partije morati da bude oprošten. Loše je procenio let lopte prilikom centarušta omalenog Argentinca u 60. minutu i doneo potpuni preokret.

Zvezda je imala šansu da ponovo izjednači, ali je Hvang loše šutirao i propala je šansa za remi. Konačan rezultat postavio je Rodri u 73. i obezbedio prva tri boda Sitiju u Ligi šampiona.

Zvezda treba da bude ponosna na mušku partiju, a sigurno da će i navijači biti uprkos porazu.

MANČESTER SITI - CRVENA ZVEZDA 3:1 (0:1)

Stadion: Etihad, Sudija: Žoao Pinheiro

MANČESTER SITI: Ederson – Voker, Dijaš, Ake, Gomes (od 58. Akanđi) – Rodri, Bernardo (od 44. Doku), Nunješ – Foden, Alvares, Haland.

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Mijailović, Điga, Dragović - Rodić - Hvang, Stamenić - Bukari, Ivanić (od 68. Olajinka), Mitrović - Endiaje (od 68. Kraso).

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

73. minut - GOOOL! Rodri je pronašao prostor za udarac, šutirao i pogodio. Deluje da su sada sve dileme rešene oko pobednika.

68. minut - Dvostruka promena u Zvezdi. Umesto Mirka Ivanića i Šerifa Ndiaja na terenu su Olajinka i Kraso.

64. minut - Ponovo sjajna prilika za Halanda, ali je njegov udarac glavom odbranio Glazer.

60. minut - GOOOOL! Alvarez je centrirao, Glazer loše procenio loptu i skrenuo je u sopstvenu mrežu. Hteo je da boksuje golman Zvezde.

58. minut - Druga promena u Sitiju. Umesto Serhija Gomeza na terenu je Akanđi.

57. minut - Velika šansa za Siti, ali Glazer brani udarac Halanda.

56. minut - Dijaš je napravio grub faul i dobio žuti karton.

53. minut - Kajl Voker je pogodio mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

47. minut - Odgovor Sitija stiže na samom početku drugog dela igre. Alvarez pogađa za izjednačenje.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - GOOOOOOL! VODI ZVEZDA! Bukari pogađa! Sjajna lopta Mirka Ivanića za ofanzivca iz Gane koji je bio brz i kaznio promašaje domaćih. Nakon VAR provere bilo je jasno da je gol čist!

44. minut - Problem za domaće. Povredio se Bernardo Silva, umesto njega u igri je Doku.

41. minut - Velika šansa za Siti. Foden je bio sam ispred Glazera, ali golman Zvezde nestvarno brani.

38. minut - Probao je sada Alvarez. Ponovo oprezan Glazer.

34. minut - Haland je ostao sam, ali nije uspeo da pogodi sa ivice kaznenog. Lopta ide preko gola.

32. minut - Žuti karton sada i za Milana Rodića. Prvi upisani igrač Zvezde.

29. minut - Nova prilika za Siti. Nakon kornera skočio je Ake, ali Glazer sjajan.

25. minut - Prečka! Foden je centrirao, a Haland glavom šutirao i pogodio okvir gola.

23. minut - Žuti karton zaradio je Rodri. Pregrub start fudbalera Sitija i odmah je reagovao Pinheiro.

FK Mančester siti

18. minut - Nova prilika za domaće. Sada je Foden probao, ponovo odličan Glazer.

15. minut - Najbolja prilika na meču do sada. Rodri se oslobodio čuvara, šutirao, ali je odlično odabranio Glazer. Prva intervencija golmana Zvezde.

9. minut - Pritisak domaćih na startu. Probao je sada Fil Foden iz velike udaljenosti. Lopta ide preko gola.

3. minut - Prva prilika za domaće. Probao je glavom nakon kornera Ruben Dijaš glavom, ali preko gola.