NEROAZURI PRVI PUTNICI ZA ISTANBUL Inter na "Meaci" u gradskom derbiju eliminisao Milan za finale Lige šampiona, protivnik u borbi za "ušati" pehar Real ili Siti

Fudbaleri Intera prvi su finalisti Lige šampiona.

Inter je u revanš meču polufinala na svom terenu savladao gradskog rivala Milan rezultatom 1:0 i plasirao se u veliko finale.

I prvu utakmicu Inter je kao gost rešio u svoju korist rezultatom 2:0

Najbolje šanse za Milan u prvom poluvremenu propustili su Dijaz u 10. i Leao u 38. minutu. Istakao se golman Intera Onana.

NEROAZURI PRVI PUTNICI ZA ISTANBUL Inter na

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Sa druge strane Menjon je u 40. minutu teškom mukom odbranio udarac Džeka glavom.

U drugom poluvremenu prava uspavanka i velika nervoza na terenu sve do 75. minuta.

Onda na scenu stupa Lautaro Martinez koji postiže pobedonosni gol za domaćina i potpunu ludnicu na stadionu.

Inter će se u finalu Lige šampiona u Istanbulu 10. juna sastati sa boljim iz duela Mančester sitija i Reala Madrida.

Prva utakmica završena je nerešeno 1:1, revanš je u sredu u Mančesteru.

Inter - Milan (1:0)

Stadion: "Đuzepe Meaca"

Inter: Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfriz, Barelja, Hakan Čalhanoglu, Mihtarijanm Dimarko - Lautaro, Džeko

Milan: Menjon - Kalabrija, Tijao, Tomori, Teo Ernandez - Tonali, Krunić - Žunior Mesijas, Brahim Dijaz, Rafael Leao - Žiru

Drugo poluvreme:

82. minut - Oštar start Krunića na Čalhanoglua, žuti karton. Upisao je Turpan i Tomorija, zbog prigovora

74. minut - Goool! Lautaro Martines vodi Inter u finale Lige šampiona! Neroazuri sada imaju ogromnih 3:0 u ukupnom skoru i čini se da je sve gotovo!

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

64. minut - Menja Stefano Pioli, Malik Tio je izašao, na terenu je Pjer Kalulu

60. minut - Inter dobro kontroliše rezultat, a Milanu ne uspeva ništa u nastavku. Malo toga za videti u ovih 15 minuta drugog poluvremena

46. minut - Počinje drugi period igre!

Prvo poluvreme:

45+3 - Kraj prvog poluvremena! Onana skinuo dva zicera Milanu, na drugoj strani neuroazuri takođe imali lepu priliku da povedu, ali, na poluvremenu rezultat je nerešen!

39. minut - Ali sada ogromna prilika za Inter! Džeko je pokušao glavom...I dalje nema pogotka u mreži!

38. minut - Kakva šansa za Milan! Rafael Leao je imao sjajnu priliku, ali, lopta odlazi pored gola!

29. minut - Inter sve opasniji, potpuno kontrolišu utakmicu u ovim momentima

23. minut - Mhitarijan je opet asistirao za Džeka. Šutirao je iskusni napadač preko gola. Za razliku od prvog meča, kad su pala dva brza gola, a onda opao tempo, ovaj put se igra u visokom intenzitetu

20. minut - Došta muške, fizički jake igre. Ne prezaju ni od oštrijih startova i uklizavanja. Ulog je veliki

11. minut - Sve pršti od samog starta! Veliku priliku je imao Milan, ali sjajna intervencija Onane!

1. minut - Utakmica je počela!

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču polufinala Lige šampiona između Intera i Milana. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa stadiona "Đuzepe Meaca".