ODLUKA PADA U MANČESTERU Real i Siti golovima Vinisijusa i De Brujnea remizirali, sledi revanš na Ostrvu i bitka za finale Lige šampiona

Siti je mnogo bolje ušao u meč, Real bukvalno prvh 15 minuta nije mogao da pređe polovinu terena gostiju.

Tibo Kurtoa je u nekoliko navrata odlično intervenisapo i sprečio vođstvo Mančester sitija.

Kako je vreme odmicalo Real je iz kontranapada bio sve opasniji.

A takvu igru napkatio je sjanim golom Vinijusa u 36. minutu.

EPA-EFE/Juanjo Martin

U drugom poluvremenu obostrano otvorena igra na obe strane.

Kad se činilo da je Real bliži drugom pogotku, usledio je projektil Kevina De Brujnea u 68 minutu i izjednačenje.

Real je napadao do kraja meča više želeo pobedu, ali gosti su odoleli.

Revanš utakmica na programu je 17. maja u Mamnčesteru.

Real Madrid - Mančester Siti (1:1)

Stadion: Santjago Bernabeu (Madrid)

Sudija: Artur Soareš Dijaš (Portugalija)

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Ridiger, Alaba, Kamavinga, Valverde, Kros, Modrić, Rodrigo, Benzema, Vinisijus Žunior

Mančester Siti: Moraeš, Voker, Dijaš, Akanđi, Stouns, Ernandez, Silva, De Brujne, Gindogan, Griliš, Haland

Drugo poluvreme:

90. minut - Kakva intervencija Edersona, posle sjajnog šuta Čuamenija

85. minut - Žuti karton za Bernarda Silvu

71. minut -Trener Reala Karlo Anćeloti nezadovoljan suđenjem dobio je žuti karton zbog prigovora

68. minut - Goool! 1:1, DE BRUJNE! Kakav pogodak Belgijanca projektil sa ivice šesnaesterca Kurtoa nije video. Asistent je bio Gundogan

58. minut - Gužva u šesnaestercu Sitija, odbrana gostiju je odolela

52. minut - Sjajna prilika na ivici ofsajda: Kevin De Brujne je malo iskosa sa desne strane ušao na nekih 10-11 metara od gola, ali mu je Kurtoa sjajno skratio ugao i sprečio desnom šakom promenu rezultata

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut- Velika nervoza u završnici poluvremena. Toni Kros dobija žuti karton

40. minut - Vodeći pogodak Reala šokirao je Siti, koji pokušava da ponovo nametne svoju igru

37. minut - Goool! Vinisijus strelac za Real! (1:0)

32. minut - Real je konačno uspostavio ravnotežu na terenu, na oduševljenje publike u Madridu

24. minut - Zvižduci domaćih navijača. Realu nikako ne polazi za nogom da stvori neku konkretnu akciju. I dalje ubedljiv Siti...

21. minut - Tražili su momci iz Mančestera penal, a zatim je i Gundogan tražio korner, ali ništa od toga nije bilo svirano do sudije Diaša

15. minut - Šutirao je Erling Haland. Siti jako blizu pogotka. Igrači Reala nikako ne uspevaju da pređu polovinu terena

13. minut - Šutirao je Rodri iz daljine, Kurtoa krajnjim naporom skrenuo loptu u korner

8. minut - Odličan pokušaj De Brujnea sa ivice šesnaesterca, brani Kurtoa

1. minut - Utakmica je počela!

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču polufinala Lige šampiona između Real Madrida i Mančester Sitija. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa stadiona: "Santijago Bernabeu".