BRUTALNO IZDANJE EVERTONA "Karamele" razbile Brajton i upisale prvu pobedu posle dva meseca

Fudbaleri iz Liverpula uspeli su na gostujućem terenu da savladaju ekipu Brajtona sa 5:1 u 35. kolu engleske Premijer lige i tako se približe opstanku u elitnom takmičenju na Ostrvu.

Ovom pobedom fudbaleri Evertona "pobegli" su, za sada, iz zone ispadanja. Sa druge strane domaći sastav prokockao je priliku da se priključi borbi za Ligu šampiona.

Zanimljivo je da su gosti uspeli da dođu do trijumfa, iako su imali manji posed lopte, svega 23 odsto.

Gosti su uspeli da povedu već u prvom minutu, pošto je Luina iskoristio odličnu asistenciju Kalverta i odmah pokažu "zube".

Isti fudbaler bio je strelac i drugo gola u 29. minutu. Asistenciju je tada upisao MekNil, da bi šest minuta kasnije Stil postigao autogol i doneo ogromnu prednost gostima - 3:0.

ČAST JE DRŽATI OVAJ TROFEJ U RUKAMA Mesi proglašen za najboljeg sportistu godine

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su shvatili da moraju da igraju na sve ili ništa. U igru su ušli Marč, Ferguson, Enciso i Kolvil, ali ni sa njima na terenu Brajton nije uspeo mnogo, zapravo skoro ništa, da uradi. Jedno je sigurno - Everton je odigrao, možemo slobodno reći, utakmicu sezone.

Igrali su fudbaleri iz Liverpula sjajno u odbrani tokom drugog dela igre, a onda su još jednom uspeli da zatresu mrežu tima iz Brajtona. MenNil je bio strelac gola u 76. minutu, a prednost gostiju je samo rasla - 4:0.