"ŠESTICA" DORTMUNDA Borusija "zgazila" rivala i poslala poruku Bajernu

"Milioneri" su se tako vratili na pobednički kolosek nakon remija sa Bohumom u prošlom kolu.

Dortmund sada ima 64 boda, jedan manje od vodećeg Bajerna, dok je Volfsburg sedmi sa 46.

Domaćin je poveo golom Karima Adejemija u 14. minutu, glavom posle centaršuta Rajersona.

Borusija je udvostručila prednost u 28. minutu, ponovo je Adejemi učestvovao u akciji kod gola, ali ovoga puta kao asistent, a u strelce se upisao Ale.

Već u 37. minutu sve je bilo rešeno, odbrana Volfsburga je ponovo ispala, a Julijan Brant nesebično dodaje do Malena koji pogađa prazan gol za ubedljivih 3:0.

U nastavku, i Džud Belingam uspeva da se upiše u strelce. Šutirao je iz daljine, a lopta se nakon intervencije golmana Kastelsa odbila od prečke i završila u golu.

Nakon pola sata igre bilo je 5:0, a smušenost odbrane gostiju iskoristio je Adejemi za svoj drugi pogodak.

Adejemi je u 65. minutu imao priliku da upiše het-trik ali nije uspeo da pogodi iz penala.

Katastrofa gostiju upotpunjena je tri minuta pre kraja, kada je Borusija odigrala napad iz udžbenika, Brant majstorski spustio loptu glavom do Belingema, a Englez rutinski završio akciju.