TADIĆ I AJAKS OSTALI BEZ TROFEJA PSV na penal ruletu osvojio Kup

Meč je u regularnom delu završen bez pobednika, 1:1, a pošto ni posle dodatnih 30 minuta nije bilo pobednika, pristupilo se izvođenju penala u kome je bila uspešnija ekipa iz Ajndhovena.

Ajaks je poveo u 43. minutu autogolom Džareda Brentvajta. PSV je izjednačio preko Torgana Azara u 67. minutu. U penal seriji bilo je 3:2 za PSV.

Golove za PSV sa 11 metara postigli su Azar, Anvar El-Gazi i Fabio Silva, dok su neprecizni bili Andre Ramaljo i Ibrahim Sangare.

Pogotke za Ajaks iz jedanaesterca dali su srpski reprezentativac Dušan Tadić i Mika Godst, a penale nisu iskoristili Brajan Brobi, Jurijen Timber i Edson Alvarez.

PSV je večerašnjim trijumfom stigao do 11. trofeja Kupa Holandije. Rekorder je ekipa Ajaksa, koja je osvojila 20 nacionalnih Kupova.

PSV se četiri kola pre kraja šampionata Holandije nalazi na drugom mestu na tabeli sa 65 bodova, dok je Ajaks treći sa 62.