NOVA BRUKA STANKOVIĆEVE SAMPDORIJE Jovićev het-trik asistencija, Terzić kompletirao "petardu"

Blistao je srpski fudbaler Luka Jović koji je upisao čak tri asistencije.

Prvi gol na meču delo je Kastrovilija u nadoknadi prvog poluvremena, a onda je srpski napadač u nastavku ekspresno „namestio“ dva gola, prvo Dodou u 62. minutu, a samo četiri minuta kasnije Dankanu.

Na 4:0 povisio je Kuame u 76.  minutu, a možda i najlepši momenat na meču dogodio se u 88. minutu kada je Jović upisao i treću asistenciju, i to za svog sunarodnika Aleksu Terzića koji je samo minut ranije ušao sa klupe.

Ceo meč za Fjorentinu odigrao je Nikola Milenković, Filip Đuričić je ušao sa klupe u 33. minutu za tim koji vodi Dejan Stanković.

Šest kola pre kraja, Sampdorija ima samo teoretske šanse za opstanak, pošto ima deset bodova manje od Specije koja je u sigurnoj zoni.