INTER U FINALU KUPA ITALIJE Juventus nemoćan na "Meaci"

Inter je u revanšu polufinala pobedio Juventus sa 1:0, a u prvom susretu je bilo 1:1.

Inter je bio odlučniji u prvom poluvremenu, a za konkretniju igru je nagrađen u 15. minutu kada je poveo preko Federika Dimarka.

Bila je to briljantna timska akcija "neroazura", koja se završila lucidnim pasom Barele u prazan prostor i egzekucijom defanzivca Dimarka u stilu renomiranih napadača, za 1:0.

U nastavku meča se malo toga promenilo. Svi pokušaji Juventusa zaustavljani su na sredini terena, a Inter je ozbiljno pretio iz kontri.

Do kraja je ostalo 1:0, pa će se Inter za odbranu trofeja u Kupu Italije u Rimu boriti sa Fiorentinom ili Kremonezeom. Ekipa iz Firence je dosta bliža finalu, pošto je pobedila u  prvoj utakmici u gostima sa 2:0.

Srpski fudbaler Dušan Vlahović je meč propustio zbog povrede, dok je Filip Kostić igrao do 46. minuta kada ga je zamenio Arkadijuš Milik.