TIŠINA NA TRIBINAMA, TIŠINA NA TERENU Partizan i Zvezda pucali ćorcima, Borjan spasio crveno-bele, Bukari propustio priliku da bude heroj

Tribine u Humskoj bile su prazne, pa je atmosfera bili sablasna, a ni na terenu nismo videli mnogo uzbuđenja.

Videli smo po nekoliko sasvim solidnih prilika na obe strane. Partizan ih je imao više, ali je Milan Borjan bio odličan, dok je Bukari u samom finišu propustio veliku priliku da izraste u heroja pošto je pogodio stativu.

Partizan se osvojenim bodom izjednačio sa Vojvodinom na tabeli sa po 58 bodova i crno-bele do kraja šampionata očekuje velika borba za izlazak u Evropu naredne sezone, dok je Crvene zvezda već proslavila šestu uzastopnu titulu, ali nije oduševila u derbiju.

Nakon samo tri minuta igre prvo uzbuđenje pred golom Crvene zvezde. Mladi Jović je lepo prošao po desnoj strani, uputio dobar centaršut ka Menigu, ali se Holanđanin slabo snašao u izglednoj prilici, a lopta završila u koreneru posle kojeg je glavom pokušao Vujačić, ipak bez opasnosti po Borjana.

Uzvratili su gosti posle samo tri minuta. Pešič je prošao po levoj strani, u napad se pridodao Rodić, šutirao je levi bek crveno-belih desnom nogom, a lopta završila pored Stevanovićevog gola.

Veliku šansu da dovede Partizan u vođstvo imao je Dijabate u 26. minutu. Menig je prošao dvojicu protivničkih igrača po levoj strani, pronašao neometanog Dijabatea u šesnaestercu, ali je fudbaler iz Malija šutirao visoko preko gola.

Zvezda je na svoju najbolju šansu u prvom delu čekala do 41. minuta kada je Katai pronašao prostor u šesnaestercu Partizana da uputi udarac, ali je bio za malo neprecizan.

Početak drugog dela pripao je domaćinu koji je imao inicijativu i veći posed lopte.

Bibras Natho je u 60. minutu propustio ogromnu šansu, kada je lukavo šutirao, ali je Borjan sjajno reagovao i spasio mrežu.

Nakon Nathove prilike na isteku sata igre, ponovo sam utakmica "smirila", a igra "seckala" čestim prekršajima.

Mogla je Zvezda da kazni promašaje Partizana u 86. minutu kada je kao "brzi voz" po levoj strani prošao Mitrović, uputio centaršut pravo na glavu Bukariju, a ovaj pogodio stativu i ostalo je 0:0.

Partizan - Crvena zvezda 0:0

Stadion Partizana

Sudija: Dejan Trifković

Partizan: Stevanović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Pantić, Kolorado - Dijabate, Jović (od 90. Jevremović), Menig (od 60. Natho) - Rikardo.

Crvena zvezda: Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić (od 73. Azarov) - Mijailović (od 56. Kangva), Kanga (od 83. Srnić) - Bukari, Katai, Ivanić (od 73. Mitrović) - Pešić (od 83. Rakonjac).

Kraj! Bez golova u Humskoj!

90. minut - Tri minuta nadoknade!

89. minut - Rezervni golman Partizana Aleksandar Popović zaradio je opomenu zbog protesta. Sudije su dosudile faul za Zvezdu, skraćeni korner, što je iznerviralo crno-bele.

87. minut - Bukari pogodio stativu! Prošao je Stefan Mitrović po levoj strani, centrirao, a Osman Bukari glavom šutirao i pogodio stativu gola Partizana.

81. minut - Još jedna velika šansa za crno-bele. Dijabate je ubacio ka sredini, Jović na oko 11 metara naleteo na loptu, ali je loše šutirao.

74. minut - Dvostruka izmena u Crvenoj zvezdi. Irakli Azarov menja Milana Rodića, Stefan Mitrović Mirka Ivanića.

70. minut - Gledali smo prvo poluvreme u kome je bio minimalan broj faulova, ali sada se sve menja. Timovi su sve agresivniji, napadi se prekidaju faulovima, a sudija sve češće svira i one "male". Ali, Filipović sve opasniji, pa Eraković u poslednjem trenutku izbacuje ispred Jovića.

62. minut - Opasan napad Crvene zvezde, Bukari je izbio sam i šutirao u Stevanovića. Međutim, prethodno je dosuđen ofsajd.

60. minut - Ogromna šansa za Partizan. Natho je lukavo šutirao, ali je Borjan fenomenalno reagovao i ostaje 0:0.

58. minut - Vigo je centrirao, tražio je Pešića, ali lopta završava u naručju Stevanovića.

55. minut - Pantićev pokušaj završio je daleko iznad prečke.

49. minut - Kombinacija napadača Partizana, Rikardo je spustio loptu Menigu, ovaj šutirao daleko preko gola Borjana.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nema promena ni u jednom ni u drugom sastavu.

Poluvreme, nema golova u Humskoj! Nakon što nije dosuđen faul nad Kataijem, sevnula je kontra Partizana u kojoj Dijabate nije uspeo da stigne loptu, da bi posle toga došlo i do čarki. Dragović je zahtevao objašnjenje sudije Trifkovića, nakon čega su se umešali Borjan i Vujačić! Ipak, sve se brzo smirilo.

45. minut - Zvezda bolja u finišu prvog poluvremena, ali golova nema.

42. minut - Au, kakva prilika za Zvezdu! Katai je nanizao igrače Partizana, prošao je kao od šale pored Markovića i Pantića, a onda samo "gurnuo" pored Stevanovića, ali je lopta prošla malo pored stative.

39. minut - Šansa za Zvezdu! Kanga je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, lopta je proletela blizu gol linije, ali su je crno-beli izbacili u korner. Odbranili su se crno-beli posle udarca iz ugla.

38. minut - Dobra lopta za Pešića u prostor, istrčao je Stevanović i otklonio opasnost.

32. minut - Prvi žuti karton dobija Svetozar Marković zbog faula nad Pešićem.

26. minut - Najbolja šansa od početka utakmice. Neverovatan promašaj napadača Partizana. Menig je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac, lepo uposlio Dijabatea koji je usamljen sa nekoliko metara šutirao daleko od gola.

21. minut - Veći posed lopte imaju fudbaleri Zvezde.

16. minut - Malo je nedostajalo Pešiću da zakači loptu i skrene je u gol posle dodavanja Aleksa Viga sa desne strane.

14. minut - Mijailović je šutirao sa preko 30 metara, lopta završava u naručju golmana Partizana.

12. minut - Udarac Kataija iz velike daljine, lopta je pogodila nekog, ali Stevanović nije imao problema da je uhvati.

10. minut - Prilika za Partizan, Rikardo je šutirao glavom, ali slabo, lak posao je imao Borjan.

6. minut - Preti sada i Crvena zvezda! Milan Rodić je probao desnom nogom - za malo pored stative.

4. minut - Prva opasna akcija Partizana, Jović je ubacio sa boka, Menig ostao sam na petercu, zaboravljen od čuvara, ali nije uspeo da uputi udarac. Pretio je Partizan i nakon kornera, ali ostaje 0:0.

3. minut - Borjan se poigravao, umalo to Rikardo da kazni.

1. minut - Utakmica je počela!

18.00 - Mučne slike pred derbi.

17.23 - Evo konačno i sastava. Igor Duljaj je ostavio Bibrasa Natha na klupi, dok kod Miloša Milojevića nije bilo iznenađenja.

17.05 - Dejan Trifković će po prvi put suditi u najvećoj utakmici srpskog fudbala. Njegovi pomoćnici biće Svetozar Živin i Goran Beljin, četvrti arbitar je Marko Ivković, posmatrač suđenja Dejan Dimitrijević. U VAR sobi biće Pavle Tomić i Milovan Ristić.

17.00 - Čekamo sastave za 170. večiti derbi...

16.30 - U prvom delu sezone u jesenjem delu slavila je Zvezda 2:0, dok je drugi meč u prolećnom periodu sezone završen 1:1.

16.28 - Domaćin će pokušati da sruši negativnu tradiciju i upiše pobedu, kako bi ostao u borbi za drugo mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok Zvezda želi pobedom da potvrdi titulu šampiona.

16.26 - Zvezda je još u prošlom kolu i matematički došla do šeste uzastopne, a ukupno 34. titule.