SITI DEMOLIRAO BAJERN Mančester na "Etihadu" pokazao Bavarcima ko je gazda, Inter u Portugalu stekao lepu prednost protiv Benfike pred revanš

"Prštalo" je od jakog tempa, još jačih duela i puno dešavanja na obe strane terena u prvom terenu utakmice u Mančesteru.

Nije delovalo da će ekipa Pepa Gvardiole doći do ubedljivog trijumfa, pa čak ni nakon vodećeg pogotka je u 27. minutu postigao Rodri. Španac je sa distance uputio projektil, a golmanu Zomeru nije ostavio puno šansi za odbranu.

Upravo je Zomer sprečio katastrofu Bavaraca, pošto je u nastavku serijom odbrana sprečio rivala da još uvedljivije pobedi.

SITI DEMOLIRAO BAJERN Mančester na

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Ništa nije mogao u 70. minut kada je Bernardo Silva glavom bio strelac uz asistenciju Halanda, a nemoćan je bio i kada je Norvežanin u 76. minutu iskotistio centaršut Stounsa.

"Građani" su pred revanš napravili odličnu zalihu i nalaze se blizu plasmana u polufinale.

U Lisabonu je viđena drugačija priča.

Benfika je bila bolji tim od prvog minuta, ali kako se poluvreme bližilo kraju, Inter je uspeo da kontroliše situaciju, a u drugom poluvremenu i da dođe do veoma važnih golova pred revanš.

Nikolo Barela je doneo prednost nerazurima u 51. minutu, a sa bele tačke je pobedu potvrdio Romelu Lukaku u 81. minutu utakmice.

Mančester Siti - Bajern (3:0)

Stadion: Etihad

Sudija: Hesus Žil

Mančester siti: Ederson – Stons, Dijaš, Akanđi, Ake – Rodri, Gundogan, De Brujne – Griliš, Bernardo, Haland

Bajern: Zomer – Pavar, De Liht, Upamekano, Dejvis – Kimih, Gorecka – Sane, Koman, Gnabri, Musijala

Benfika - Inter (0:2)

Benfika: Vlahodimos, Žunior, Silva, Rodrigez, Grimaldo Garsija, Luis, Čikinjo, Žoao Mario, Silva, Aursnes

Inter: Onana, Darmijan, Aserbi, Bastoni, Damfris, Barela, Brozović, Miktarijan, Dimarko, Martinez, Lukaku

Drugo poluvreme:

82. minut - Goool! Inter postiže novi gol i tako stiče sigurnu prednost od 2:0 protiv Benfike!

77. minut - GOOOL! Erling Haland! Lepo je čekao loptu, utrčao na dodavanje Stounsa i doneo treći gol Sitiju (3:0)

70.minut - Goool! Bernardo Silva postiže pogodak i dovodi Siti blizu pobede nad Bajernom!

59. minut - Rafa Silva umalo da izjednači na meču Benfika - Inter, ali je odbrana uklizala i sprečila novi gol!

56. minut - Dosta šansi, ali nema gola za Bajern. Sada je Ake spasio Siti, očistio je loptu u korner posle šuta De Lihta!

51. minut - GOOOL! Inter vodi! Nikolo Barela je strelac gola za goste!!!

49. minut - Sane je bio u sjajnoj prilici da postigne gol i donese izjednačenje Bajernu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

42. minut - Novi problem za Bajern je povreda De Lihta. Holanđaninu su lekari najpre ukazivali pomoć na terenu, a zatim i pored njega

38. minut - U Lisabonu je Inter uspeo da iskontroliše rivala, približi se sa posedom lopte, ali navijači definitivno ne mogu da budu previše zadovoljni dosadašnjim izdanjem

34. minut - Mnogo sreće sada za Bajern sada. Somer se dobro snašao posle lopte koja je veoma nezgodno odskočila

EPA-EFE/PETER POWELL

32. minut - Napomenimo i da je žuti karton u međuvremenu na drugoj utakmici dobio Antonio Silva

27. minut - GOOOL! Rodrijeva gločina za prednost "građana"! (1:0)

16. minut - Rafa Silva je imao veliku šansu za Benfiku! Pucao je u levu stranu gola, ali je Andre Onana uspeo da odbrani šut

11. minut - Evo i prvog pokušaja Bajerna. Sa distance je šutirao Dejvis, a lopta je završila pored gola i nije bilo opasnosti po gol Edersona

8. minut - Nespretna reakcija Antonija Silve koji je izbacio loptu u korner omogućila je gostima priliku da se okupe u kaznenom prostoru Benfike. Centaršut nije bio dobar, pa se domaćin lako odbranio

1. minut - Počele su utakmice!

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima četvrtfinala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Portugala i Engleske.