POKER PORTUGALA Ronaldo sa dva gola uveličao rekord, sjajni Krunić za slavlje Bosanaca

Portugal je opravdao ulogu favorita i lako došao do trijumfa.

Ovaj meč obeležio je debi Roberta Martineza na klupi Portugalaca i 197. nastup za reprezentaciju kapitena Kristijana Ronalda koji je tako postao fudbaler sa najviše nastupa u reprezentativnom fudbalu, a to je "začinio" sa dva pogotka u mreži gostiju.

Po jedan gol postigli su Žoao Kanselo i Bernardo Silva.

Sigurna je večeras bila i Bosna i Hercegovina koja je kao domaćin slavila protiv Islanda sa 3:0.

Bosanci su poveli u 14. minutu golom veziste Milana Radeta Krunića. Isti igrač bio je snalažljiv u šesnaestercu gostiju i pogotkom u 40. minutu duplirao vođstvo domaćina.

Potvrda trijumfa Bosne i Hercegovine stigla je u 63. minutu kada je Amar Dedić postigao treći gol za domaćina.

Na utakmici Slovačka - Luksemburg nije bilo golova.