FAVORITI PO PLANU Real minimalcem pečatirao Liverpul, Napoli "razmontirao" Ajntraht  za četvrtfinale Lige šampiona

Takođe, i fudbaleri Napolija obezbedili su plasman u narednu rundu najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi, nakon što su savladali Ajntraht iz Frankfurta ubedljivim rezultatom 3:0.

U Madridu je viđen zaista sjajan meč, igralo se otvoreno tokom većeg dela utakmice, šanse su se stvarali i na jednoj i na drugoj strani, ali su mreže dugo mirovale.

Pokušavali su gostujući fudbaleri što pre da dođu do gola, pa možda kasnije i pokušaju da naprave čudo, ali to im nije pošlo za rukom.

FAVORITI PO PLANU Real minimalcem pečatirao Liverpul, Napoli

EPA-EFE/Juanjo Martin

Do prvog pogotka se čekalo sve do 78. minuta, tada je Vinisijus iz teške situacije uspeo nekako da uposli Benzemu koji lako postiže 89. gol najjačem fudbalskom takmičenju u Evropi, i odvodi svoj tim u četvrtfinale Lige šampiona.

U Napulju, domaći tim je reklo bi se rutinski završio posao.

Viktor Osimen je načeo mrežu Ajntrahta u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, da bi drugi gol postigao u 53. minutu, na asistenciju Lorenca.

Imali su i gosti nekoliko solidnih šansi koje nisu iskoristili, a kazna je stigla u 64. minut. Tada je sa "bele tačke" mrežu nemačkog tima zatresao Zjelinski, pa je već tada bilo jasno ko ide u četvrtfinale.

Real Madrid - Liverpul (1:0)

Stadion: Santjago Bernabeu

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Militao, Ridiger, Naćo, Kros, Kamavinga, Modrić, Valverde, Vinisijus i Benzema

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson, Fabinjo, Žota, Milner, Gakpo, Salah i Nunjes

Napoli - Ajntraht (3:0)

Stadion: Dijego Armando Maradona

Napoli: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Kim, Rui - Angisa, Lobotka, Zjelinski - Politano, Osimen, Kvarachelija

Ajntraht: Trap - Tuta, Buta, Ndika - Knauf, Rode, Sov, Lenc - Kamada, Gece - Bore

Drugo poluvreme:

88. minut - Sve smo bliži kraju mečeva, Real i Napoli će ići u osminu finala!

Lućano Spaleti

EPA-EFE/CIRO FUSCO

78. minut - Goool! Konačno pogodak i u Madridu! Benzema je strelac!

74. minut - Napolitanci razbijaju Nemce i polako privode meč kraju, baš kao i Madriđani na "Santijago Bernabeu"

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

69. minut - Stvaraju se šanse u Madridu, igra se otvoreno, ali golova još uvek nema.

64. minut - Gool! Napoli vodi 3:0 Zjelinski je preuzeo odgovornost na sebe, i preciznim udarcem sa "bele tačke" matirao protivničkog golmana!

EPA-EFE/CESARE ABBATE

53. minut - Goool! Napoli udvostručio prednost! Ponovo strelac sjajni Osimen!

46. minut - Počela su druga poluvremena!

Prvo poluvreme:

45+2 minut - Goool! Napoli vodi u Napulju! Strelac je Osimen!

36. minut - Na drugoj strani, probao je Kodi Gakpo sa nekih 15 metara, ali je na mestu bio Tibo Kurtoa!

35. minut - Izborio se Vinisijus za priliku da šutira, poslao je loptu sa desetak metara iskosa sa leve strane, ispod Konatea, ali pravo u ruke Alisona.

31. minut - Centrirao je Fabinjo, ali nekako mlako, pokušao je glavom Darvin Nunjez, ali ta lopta nije imala dovoljnu snagu, lako je uhvatio Kurtoa

27. minut - Gakpo je šutirao glavom, ali pored gola

22. minut - Ređaju se šanse na utakmici. Sada je Modrić snažno šutirao, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

20. minut - Brutalan udarac Kamavinge! Ali je lopta pogodila okvir gola i ostao je nepromenjen rezultat u Madridu

11. minut - Na ivici kaznenog prostora Liverpula, Kros je naleteo na jedan odbitak, opalio po lotpi, ali pravo u Alisona

10. minut - Posle kornera sa desne strane, Bore je lepo skočio, ali je lopta otišla malo pored leve stative

7. minut - Darvin je imao priliku za Liverpul, ali rezultat ostaje nepromenjen!

1. minut - Utakmice su počele!

20.15 - Dobro veče i dobrodošli na naš portal posvećen revanš mečevima osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Madrida, odnosno Napulja!