IZVUČENA SEDMICA U MANČESTERU Brutalni Haland postigao pet golova, Siti "zgazio" Lajpcig, Inter posle drame odoleo Portu, Grujić pogodio prečku u finišu

U prvom susretu ova dva tima bilo je 1:1, a sada je Siti naneo Lajpcigu najubedljiviji poraz u istoriji.

Nestvarno veče zaista! Dugo će se pričati o ovoj utakmici, a u glavnoj ulozi našao se Erling Haland koji je postigao čak pet golova!

Norvežaninu je večeras sve ulazilo i ponovo je u svom stilu, pokupio sve odbitke, uvek bio na pravom mestu, jedan gol je dao i tako što su ga napucali na gol liniji.

Prvi je pao u 22. minutu, posle sumnjivog penala.

Samo minut i po kasnije, De Brujne je zategao prečku, lopta se odbila Halandu na glavu za 2:0.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Dijaš je glavom gađao, lopta je milila po gol liniji, a onda je defanzivac Lajpciga napucao Halanda od koga se odbila u gol.

Rapsodija je nastavljena u drugom poluvremenu. U 49. minutu Gundogan je pogodio dalji ugao sa ivice šesnaesterca posle Grilišove asistencije.

U 54. minutu Haland je iskoristio prvu asistenciju Akanđija, ponovo je iz peterca pogodio, baš kao i u 57. minutu kada mu je Švajcarac ponovo asistirao za 6:0.

A, onda je u 63. minutu Pep Gvardiola odlučio da zameni Halanda i u igru uvede Alvareza.

Do kraja smo videli još jedan gol. Tačku na i stavio je De Brujne u drugom minutu nadoknade.

U četvrtfinale je prošao i Inter koji je odigrao bez golova sa Portom, ali je zbog pobede minimalnim rezultatom u prvom meču na svom terenu prošao dalje.

Srpski fudbaler Marko Grujić je pretio u nekoliko navrata, ali nije uspeo da postigne toliko željeni gol za Porto.

Prava drama viđena je u poslednjim trenucima meča.

Tri velike šanse, Taremi je pogodio stativu posle intervencije Onane, prethodno je Damfriz sa gol linije spasio gol, a onda i prečka Marka Grujića glavom... Neverovatan pritisak, Porto je na kraju ostao i sa igračem manje pošto je Akino dobio dva žuta.

Mančester siti - Lajpcig 7:0 (3:0)

Strelci: Haland 22, 24, 45+2, 54, 57, Gundogan 49, De Brujne 90+2

Stadion: Etihad (Mančester)

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Mančester siti: Ederson - Stouns, Dijas, Akanđi, Ake - Rodri, Gundogan, De Brujne - Silva, Haland, Griliš

Lajpcig: Blasvih - Henriks, Orban, Gvardiol, Raum - Haidara, Lajmer, Kampl - Soboslaj, Verner, Forsberg

Porto - Inter 0:0

Stadion: Dragao (Porto)

Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

Porto: Kosta - Pepe, Kardozo, Markano, Zaidu - Eustakio, Uribe, Grujić, Galeno - Taremi, Evanilson

Inter: Onana - Aćerbi, Bastoni, Darmijan - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarijan, Dimarko - Džeko, Martinez

Kraj u Portugalu! Inter je odoleo Portu!

90+1 - De Brujne stavlja tačku na utakmicu - 7:0!

90. minut - Igraće se još dva minuta u Mančesteru!

82. minut - Sve je manje nade za Porto.

76. minut - Pokušaj Grujića! Odbila se lopta posle kornera sa desne do Grujića koji je šutirao ka golu, ali je dobro intervenisao Onana.

70. minut - Sve je u Mančesteru odavno rešeno, a Inter i dalje odoleva Portu.

63. minut - Izlazi iz igre neverovatni Haland!

58. minut - Ovo je neverovatno! Siti vodi 6:0, a Haland je postigao pet gol!

54. minut - Goool! 5:0, puče petarda, ponovo neverovatni Haland! Najpre je glavom šutirao, golman Lajpciga odbranio a onda iz odbitka zatresao mrežu, njegov četvrti pogodak.

49. minut - Gooool! Nastavlja Siti tamo gde je stao u prvom poluvremenu, strelac je Gundogan! Sjajana timska akcija "građana"

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme!

Na utakmici Porto Inter nema golova posle prvih 45 minuta!

45. minut - Gooool! Het-trik neverovantog Halanda! Siti razbija Lajpcig 3:0!

38. minut - Sjajna akcija Sitija posle slobodnog udarca, lopta dolazi do Gundogana koji šutira, ali brani Blasvik

31. minut - Ništa od het-trika Halanda... Sjajnu loptu mu je dao Griliš, Norvežanin lepo utrčao, ali Blasvih je bio odlično postavljen. Umalo da Haland kompletira het-trik za manje od deset minuta.

24. minut - Gooool! Siti vodi 2:0, opet Haland! De Brujne je pogodio prečku, Haland je natrčao i glavom spakovao loptu u mrežu.

21. minut - Goool! Haland je precizan!

20. minut - Sudija Vinčić svira penal za Siti posle gledanja snimka. Lopta je jeste pogodila Henriksa u ruku, ali je bek Lajpciga bio okrenut leđima i Akanđi ga je pogodio glavom sa 20 centimetara razdaljine. U najmanju ruku sporna odluka.

14. minut - Prvi dobar napad Lajpciga posle greške Dijaša, ali je centaršut Rauma presekao Ederson.

11. minut - Nova velika šansa za Siti. Duga lopta Akea za Halanda, koji izbija sam ispred golmana Lajpciga ali Blasvič odlično reaguje

3. minut - Velika prilika za Siti, sjajno je De Brujne uposlio Gundogana koji je bio sam, ali je šutirao preko gola.

1. minut - Utakmice su počele!

20.30 - Zima je i dalje prisutna u Mančesteru gde "građane" i njihove rivale iz Lajpciga očekuju užasni vremenski uslovi za igru. Temperatura je 0 stepeni, kiša je pljuštala prethodnih sati.

19.58 - Kako javljaju italijanski mediji, Simone Inzagi bi mogao da dobije otkaz ukoliko Inter ne eliminiše Porto.

19.55 - Inter je u prvoj utakmici savladao Porto golom Lukakua, pa će sada pokušati da sačuvaju taj rezultat i prođu među osam najboljih.

19.53 - Siti godinama unazad slovi za favorita u Ligi šampiona, ali po pravilu razočaraju u ovom takmičenju, a sada će šampionske planove pokušati da im pokvari Lajpcig.

19.51 - Lajpcig je u prvom meču uspeo da odoli Sitiju i izvuče nerešen ishod. "Građani" su poveli preko Mareza, a izjednačenje nemačkoj ekipi doneo je Gvardiol.

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš mečevima osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Mančestera i Porta.