KATASTROFA LIVERPULA Istorijski preokret Reala na "Enfildu", Napoli jednom nogom u četvrtfinalu

U drugom meču ove večeri Napoli je kao gost pobedio Ajntraht sa 2:0.

Bila je ovo najluđa utakmica ove sezone u Ligi šampiona.

Prvo poluvreme utakmice na "Enfildu" bilo je jedno od najluđih u ovoj deceniji u elitnom takmičenju

Prvo što je Liverpul imao zasluženih 2:0, a drugo što je Real zasluženo došao do 2:2, i što su dvojica ponajboljih golmana na svetu poklonili po gol posle neverovatnih grešaka.

Već u četvrtom minutu isplatio se visok presing Liverpula, lopta je došla do Salaha, koji je odlično snimio Nunjeza kako se šunja iza odbrane, teledirigovan pas kroz peterac petom je skrenuo iza leđa Kurtoe za 1:0.

Kurtoa je napravio veliku grešku u 14. minutu koju je kaznio Mohamed Salah.

Ali, Real Madrid se kao feniks ponovo podigao iz mrtvih i vratio. U 21. minutu praktično ni iz čega, odbrana Liverpula ostavila je previše prostora Vinisijusu koji pogađa malu mrežu za 2:1.

I onda, ni iz čega - 2:2. U 36. minutu Džo Gomez je vratio loptu Alisonu, a ovaj napucao Vinisijusa, od koga se odbila u mrežu za 2:2.

Već u 47. minutu Modrić je izveo prekid, Militao ostao sam kao duh i glavom pogodio za 2:3. Ovaj gol je najbolji pokazatelj kako Liverpul brani prekide ove sezone - katastrofalno je blaga reč "zonski", a niko nikoga.

Kada je u 55. minutu Benzema šutirao i pogodio očajnog Džoa Gomeza, a lopta završila iza Alisona, bilo je očigledno da Liverpul čeka katastrofa.

Dočekali su je Madriđani već u 67. minutu posle kontre, u kojoj su igrači Liverpula omogućili svojim kretanjima kao muve bez glave da ovo deluje kao akcija iz udžbenika. Modrić do Vinisijusa, ovaj do Benzeme, ovaj lomi Alisona i pogađa za 2:5.

Ovo je prvi put da je Liverpul primio pet golova na svom stadionu u Ligi šampiona.

Liverpul - Real Madrid 2:5 (2:2)

Stadion: Enfild

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson - Bajčetić, Fabinjo, Henderson - Salah, Nunjez, Gakpo

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal, Militao, Ridiger, Alaba - Kamavinga, Modrić, Valverde - Rodrigo, Vinisijus, Benzema

Ajntraht - Napoli 0:2 (0:1)

Stadion: Dojče Bank Park

Sudija: Artur Soares Dijas (Portugalija)

Ajntraht: Trap - Tuta, Jakić, Buta - Ndika, Kamada, Sou, Maks - Lindstrom, Gece - Kolo Muani.

Napoli: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Kim, Olivera - Angisa, Lobotka, Zjelinski - Lozano, Osimen, Kvarachelija.

Kraj!

- Završena je utakmica u Frankfurtu, Napoli ima veliku prednost pred revanš 2:0

80. minut - Liverpul na kolenima!

72. minut - Andre Anguisa je iz Napolija imao šansu za 0:3.

Nije uspeo iz blizine da gurne loptu u mrežu i prilika je propala.

67. minut - Gooool! Real vodi 5:2, ponovo je strelac Benzema! Potpuni potop Liverpula!

65. minut - Goool! Napoli je duplirao prednost, strelac Di Lorenco.

57. minut - Ajntraht ostaje sa igračem manje neoprezan start Rahmana Kolo Muanija

55. minut - Gooool! Benzema povećava prednost na 4:2!  Imao je Francuz sreću da lopta pogodi Gomeza i prevari Alisona

47. minut - Gooool! Potpuni preokret, Militao donosi prednost Realu posle centaršuta Modrića!

45. minut - Poluvreme!

40. minut - Gooool 0:1, Napoli je poveo u Frankfurtu, Osimen je strelac.

36. minut - Goool! Real dolazi do izjednačenja, posle ogromne greške Alisona! Opet je Vinisijus strelac!

33. minut - Na utakmici Ajntraht - Napoli nema golova.

27. minut - Prinudna izmena u Realu, unesto povređenog Alabe u igri je Načo

24. minut - Neverovatna prilika za Liverpul, Salah i Darvin Njunez nisu uspeli da uguraju loptu u gol

21. minut - Gooool! Real se vraća u igru, strelac je Vinisijus! Uputio je sjajan šut i matirao Alisona!

14. minut - Gooool, 2:0 , Salah! Kakve greška Kurtoe, Karvahal mu je vratio loptu golman Reala se spetljao , a Salah rutinski iskoristio poklon.

12. minut - Kakva šansa za Liverpul, Salah je bio u prodoru i iz odlične situacije šutirao zamalo pored stative Kurtoe

4. minut - Goooool! Liverpul vodi sjajnim golom Nunjeza! Sjajna timska igra i pogodak Darvina Nunjeza za brzo vođstvo. Velike zasluge za pogodak ima i Bajčetić, koji je odlično kontrolisao dešavanja na centru terena.

1. minut - Utakmice su počele!

20.22 - Od prvog minuta na terenu će biti Stefan Bajčetić.

20.18 - Kada je reč o formi, Liverpul je dobio poslednjih pet mečeva u Ligi šampiona, dok je Real u Grupi G završio kao drugi sa četiri pobede.

20.14 - Ovo im je jubilarni, deseti okršaj do sada, Liverpul je slavio tri puta, Real pet, a jedan meč je završen nerešeno.

20.12 - Liverpul i Real su se prošle sezone sastali u finalu elitnog takmičenja, kada je španski klub slavio i osvojio titulu.

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama osmine finala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.