LUDNICA U BUNDESLIGI KAKVA DUGO NIJE VIĐENA Bajern izgubio od Borusije, ugroženo mu prvo mesto

Dugo prvenstvo Nemačke nije bilo ovako uzbudljivo, a Bajern bi moga da ostane bez prvog mesta, ukoliko Union Berlin opravda ulogu favorita protiv Šalkea.

Utakmica je počela katastrofalno po Bajern, pošto je Upamekano isključen već u devetom minutu, kada je napravio prekršaj kao poslednji igrač odbrane.

Samo četiri minuta kasnije usledila je kazna i posle prekida sa desnog boka je Lars Stindl zatresao mrežu nemačkog giganta i na semaforu stajalo 1:0.

Igrao se 35. minut susreta kada je Alfonso Dejvis asistirao Čupo Motingu, a ovaj pogodio mrežu Borusije za izjednačenje, 1:1.

Nakon deset minuta igre u drugom delu, Borusija je opet povela pogotkom Hofmana.

Hofman je bio strelac drugog, ali asistent trećeg gola, pošto je loptu poslao pravo na nogu Markusu Tiramu koji "ispaljuje raketu" za velikih 3:1.

Bajern je uspeo samo da ublaži poraz golom Tela u trećem minutu nadoknade.

U ostalim utakmicama, Frajburg je kao gost pobedio Bohum sa 2:0, Lajpcig je sa 3:0 savladao Volfsburg, dok je Štutgart istim rezultatom pobedio Keln.