SENZACIJA U ENGLESKOJ Četvrtoligaš izbacio Aston Vilu iz FA Kupa posle preokreta, Siti se poigravao sa Čelsijem

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se večeras u četvrtu rundu FA kupa, pošto su na svom terenu pobedili Čelsi sa 4:0.

Siti je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu u rasponu od 15 minuta.

Rijad Marez je domaćem timu doneo prednost golom iz slobodnog udarca u 23. minutu.

Šest minuta kasnije Kaj Haverc je igrao rukom u kaznenom prostoru Čelsija, pa je sudija dosudio penal za Siti. U strelce se u 30. minutu upisao argentinski fudbaler Hulijan Alvares.

Do kraja poluvremena Siti je u 38. minutu došao do trećeg gola preko Fila Fodena nakon odlične akcije i asistencije Kajla Vokera.

Konačan rezultat je u 85. minutu postavio Marez golom sa "bele tačke".

Stivenidž je do plasmana u narednu fazu FA kupa došao pobedom na gostovanju protiv Aston Vile sa 2:1.

Tim iz Birmingema je poveo u 33. minutu golom Morgana Sansona, a četvrtoligaš je do preokreta i pobede nad premijerligašem došao u završnici meča.

Golove za pobedu Stivenidža postigli su Džejmi Rid sa penala u 88. i Din Kembel u 90. minutu.

Aston Vila je od 85. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Leander Dendonker.

U četvrtu rundu FA kupa danas su prošle i ekipe Derbija, Stouka, Blekburna i Volsala.