ORLOVI DEMOLIRALI KATAR Trio Jović-Vlahović-Đuričić razmontirao domaćina Mondijala (VIDEO)

Septembarski prozor kvalifikacija reprezentaciji Srbije donosi tri utakmice od čega dve za bodove.

Večeras su izabranici selektora Dragana Stojkovića igrali sa domaćinom Mondijala 2022. Katarom.

Utakmica se igrala u Mađarskoj, Debrecinu, na stadionu Nađerdei kapacitete 20.000 mesta. Orlovi su bili ubedljivi - 4:0.

Katar - Srbija 0:4 (0:2)

Strelac: 0:1 Kouki Bualem (autogol) u 2, 0:2 Luka Jović u 18, 0:3 Dušan Vlahović u 60, 04: Nikola Milenković u 85. minutu.

Debrecin - Stadion: Nađerdei. Sudija: Filip Glova (Slovačka).

KATAR: Al Šeb, Alaedin, Al Bajati, Al Hajdos, Almoez, Al-Ravi, Budijaf, Koreja, Hasan, Kouki, Tarek.

SRBIJA: Rajković (od 46. Svilar), Milenković, Nastasić (od 46. Veljković), Pavlović, Lazović (od 76. Radonjić), Maksimović (od 63. Ristić), Gudelj (od 55. Lukić), Birmančević (od 55. Živković), Đuričić, Jović, Vlahović.

91. minut: Sam je Vlahović izbio pred golmana Al Šeba, krenuo je da ga obilazi, bacio mu se golman u noge i oteo loptu.

90. minut: Vlahović je promašio zicer.

85. minut: Živković je izveo korner, Milenković najviši u petercu, trzaj glavo i gol, Katar Srbija 0:4.

84. minut: Živkovič je probao sa desetak metara

78. minut: Sjajno je istrčao Svilar i spasao da Katar ne postigne gol.

60. minut: Na tridesetak metara loptu je još jednom oduzeo Đuričić, dodao je loptu Vlhoviću, usledila je kontra i laka egzekucija, Katar Srbija 0:3.

55. minut: Ušli su Živković i Lukić.

53. minut: Odličan šut Đuričića i voleja sa 22 metra, lopta je fijuknula metar pored stative.

52. minut: Napad Katara po desnoj strani, probao je iskosa sa 12 metara Koreja, ali je Svilar bio siguran, bacio se na travu i odbranio.

46. minut: Dve izmene na poluvremenu. Za Srbiju je debitovao golman Mile Svilar, Veljković je zamenio kapitena Nastasića.

2. POLUVREME:

45. minut: Sudija iz Slovačke Filip Glova označio je kraj prvog poluvremena.

41. minut: Šut Jovića više sa desne strane sa dvadesetak metara, lopta je išla pravo u ruke golmana Al Šeba.

33. minut: Jović je na pola terena oduzeo loptu, dodao je do Vlahovića koji je vukao do kaznenog, onda je odložio desno kao Đuričiću, a on je iz natrčavanja plasirao loptu u dalji ugao, lopta je prošla 30 centimetara pored stative.

32. minut: Ponovo desetak minuta ničega.

19. minut: Nova kontra, po levoj strani, šut Vlahovića su nekako zaustavila dva igrača Katara, lopta je došla levo do Birmančevića, dva metra od gola, iz mrtvog ugla je pogodio stativu.

18. minut: Vukao je loptu od sredine terena Vlahović, pred kaznenim je gurnuo desno do Jovića, ulsedilo je zalamanje dva rivala, a onda i šut levicom sa 14 metara za mat, Katar Srbija 0:2.

17. minut: Lopta se vrti oko sredine terena, nema prave igre već desetak minuta.

8. minut: Katar je preuzeo inicijativu.

2. minut: Sjajan start Orlova, po desnoj strani prodro je Đuričić, utekao rivalu, usledio je centaršut, na loptu je istrčao golman Al Šeb, ali je zakačio Kouki Bualem i skrenuo je u mrežu, Katar - Srbija 0:1.

1. POLUVREME:

Duel sa Katarom treneru Stojkoviću daće uvid ko je u kakvoj formi.

Opredelio se za igru sa tri štopera, u zadnjoj liniji su Pavlović i tandem iz Fjorentine Milenković i Nastasić.

U sredini Maksimović i Gudelj kvare (rivalu) i kreiraju (našu) igru.

Po stranama su udarne snage Lazović i Birmančević, koji blista u poslednje vreme, odveo je Malme u Ligu šampiona.

Za napad je Piksi rešio da igra sa lakonogom trojkom, polušpic je Đuričić, u špicu su Vlahović i Jović.

Nema sumnje da će i drugi dobiti šansu u drugom poluvremenu jer je biti da što više igrača "oseti loptu".

Posle Debrecina slede mnogo bitniji mečevi.

U Beogradu naš tim 4. septembra dočekuje Luksemburg, a onda 7. u Dablinu Orlovi igraju sa irskom koju su u srpskoj prestonici pobedili 3:2.