MUNDIJAL POČEO PO NOTAMA ENERA VALENSIJE Ekvador lako protiv domaćina na startu Svetskog prvenstva (VIDEO)

Čekanju je došao kraj! Vreme je za najčudnije Svetsko prvenstvo do sada. Jun i jul zamenili smo novembrom i decembrom, Rusiju - Katarom, ali ono što je čitava planeta priželjkivala startovalo je ovog 20. novembra u Dohi.

Mundijal o kom se pričalo i negativno i pozitivno prethodnih meseci i godina, oko koga kruži veliki broj kontraverzi otvoren je, a prvi meč igrali su ko drugi nego domaćin Katar protiv selekcije Ekvadora.

Na kraju pokazalo se da domaćin teško da bi našao svoje mesto na mestu najboljih da nije dobio tu čast da ugosti sve ostale selekcije. Po notama Enera Valensije svirala je i selekcija Ekvadora i došla do vrlo lake pobede i velika tri boda - 2:0.

Počelo je vrlo uzbudljivo jer je Valensija već u trećem minutu glavom poslao loptu u mrežu posle velike greške golmana Al Šiba, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Ipak, ništa sporno nije bilo u 16. minutu kada je ponovo golman Katara napravio grešku, srušio protivnika i dozvolio Valensiji da se sada i zvanično upiše.

Nije bilo mnogo šansi na obe strane, ali je Ekvador iskoristio svoje. Drugu veliku pretvorio je u pogodak ponovo Valensija koji je glavom matirao domaćina po drugi put i najavio pobedu na startu.

Katar je postao prvi domaćin u istoriji Svetskih prvenstva koji je doživeo poraz, ali vrlo verovatno da je i najslabiji domaćin ikada.

Naredne mečeve Katar i Ekvador igraju 25. novembra, a rivali su Senegal i Holandija.

KATAR - EKVADOR 0:2 (0:2)

Valensija u 16. (penal) i 31. minutu za Ekvador

Stadion: Al Bajt, Sudija: Danijele Orsato

KATAR: Al Šib - Al Ravi, Kouki, A. Hasan - Miguel, Budijaf, Hatem, Ahmed - Al Hajdos (od 72. Vad), Ali (od 72. Muntari), Afif.

EKVADOR: Galindez - A. Presijado, Tores, Hinkapi, Estupinjan - Plata, Mendez, Kaisedo (od 90. Franko), Ibara (od 68. Sarmiento) - Estrada (od 90. Rodrigez), Valensija (od 78. Cifuentes).

AP Photo/Ariel Schalit

90. minut - Još pet minuta nadoknade.

90. minut - Dve promene u Ekvadoru. Estrada i Kaisedo idu van terena, a umesto njih u igri su Franko i Rodrigez.

86. minut - Bilo je blizu! Muntari je dobio odličnu dugu lopti i raspalio iz prve sa 25 metara, a lopta otišla tik iznad prečke.

78. minut - Van igre ide junak Ekvadora Ener Valensija, a umesto njega šansu dobija Cifuentes. U međuvremenu Afif dobija žuti karton.

72. minut - Dve promene kod Katara. Vad menja Al Hajdosa, dok je Muntari zauzeo mesto Alija.

68. minut - Prva promena na meču i to u redovima Ekvadora, umesto Ibare u igri je Sarmiento.

62. minut - Pedro Migel je bio u šansi. Odlično je skočio, ali lopta ide pored desne stative. Prva prava opasnost po gol Ekvadora.

56. minut - Ibara je bio u pricili, ali brani Al Šib. Bila je ovo prva šansa u drugom delu igre. Karton dobija Mendez zbog faula nedugo nakon uzuđenja pred golom Katara.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još pet minuta nadoknade.

44. minut - Ovo bi mogao da bude veliki peh za Ekvador. Valensija je ostao na zemlji i sada mu se pruža pomoć. Vatio se na teren, ali čini se da neće moći da nastavi. Pokušaće do kraja prvog dela igre da ostane u igri.

31. minut - GOOOOL! ENER VALENSIJA! Kakav početak Svetskog prvenstva za Ekvador! Sjajni napadač postiže treći gol, drugi koji se računa!

29. minut - Prilično agresivno se igra u prvom poluvemenu. Žuti karton sada i za Mojzesa Kaiseda. Prvi igrač u redovima Ekvadora koji dobija javnu opomenu.

22. minut - Preoštar je bio Ali i postao drugi upisan u beležnicu sudije Orsata. Drugi žuti karton.

16. minut - GOOOOL! Valensija! Sada nema ničeg spornog!

15. minut - Penal za Ekvador! Oboren je Valensija, a sudija Orsato pokazao na belu tačku! Al Šib dobija žuti karton!

5. minut - Ipak ne! Gol je poništen zbog ofsajda nakon VAR provere!

3. minut - GOOOOL! Kakav šok za domaćina! Ekvador vodi! Gužvu u kaznenom prostoru iskoristio je Ener Valensija i glavom postigao prvi gol na Svetskom prvenstvu!

17.02 - Svetsko prvenstvo zvanično je počelo!

16.55 - Sve je spremno za početak!

16.10 - Evo kako izgledaju postave Katara i Ekvadora za premijeru:

16.05 - Tu je i čuvena "Boginja"!

15.53 - Dešavanja sa prvog dana Mundijala možete pratiti i u našem blogu, a takođe možete videti i kako je proteklo otvaranja klikom OVDE.

15.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvom meču na Svetskom prvenstvu u Kataru između selekcija Katara i Ekvadora. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Dohe.