BRODOLOM SAMPDORIJE Stankoviću se drma klupa, izgubio i od Lećea
EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Sampdorija doživela još jedan težak poraz, ovoga puta na domaćem terenu od Lećea.

Imala je Sampdorija priliku da ostvari prvi ovosezonski trijumf, u goste im je dolazila ekipa Lećea, ali su izabranici Dejana Stankovića upisali još jedan neuspeh – 0:2. Doduše, bez šefa struke na klupi, Stanković je zbog crvenog kartona u prethodnom duelu protiv Torina, meč posmatrao sa tribina.

ISTORIJSKI TRENUTAK Milan Bojović postigao 100. pogodak u Superligi Srbije

Ekipu je vodio njegov pomoćnik Nenad Sakić, zanimljivo protiv ekipe za koju je igrao u sezoni 1997/98, upravo pre odlaska u Sampdoriju. Veliki problem Sampdoriji napravio je Španac Gonzalo Viljar, posle njegovog strašnog kiksa Leće je povelo u 45+1. minutu golom Kolomba.

Ispostavilo se da je to potpuno slomilo domaći tim, koji je izgledao nemoćno u nastavku. Nije uspeo da ih trgne Sakić, verovatno i na savete Stankovića u poluvremenu. Gotovo da su bili bezopasni domaći po gol Lećea, a gosti su sve dileme definitivno rešili posle sjajne kontre Bande u 83. minutu, na asistenciju najboljeg pojedinca susreta Kolomba.