ISTORIJSKI TRENUTAK Milan Bojović postigao 100. pogodak u Superligi Srbije
Printscreen

Fudbaler lučanske Mladosti Milan Bojović danas je došao do fenomenalnog jubileja.

On je na meču protiv Kolubare u okviru 19. kola Mozzart Bet Superlige Srbije postigao svog 100. pogodak u domaćem prvenstvu protiv, a njegov tim je došao do pobede rezultatom  2:0.

On je pre toga promašio penal u 56. minutu, ali se onda iskupio posle šest minuta, pošto je iskoristio asistenciju Jojića.

Bojović je tako postao prvi fudbaler u istoriji srpskog prvenstva koji će pored svog imena imati trocifrenu brojku kada je reč o golovima.

Pored Mladosti iz Lučana ovaj 35-godišnji napadač je postizao golove braneći boje Čukaričkog, Jagodine, Vojvodine i Radničkog iz Niša.

Kada se pogleda večna lista Superlige Srbije odmah iz Bojovića koji sada ima 100 golova slede Aleksandar Katai (82), Andrija Kaluđerović (80), Milan Pavkov (77), Ognjen Mudrinski i El Fardu Ben (65), Mirko Ivanić (60), Rikardo Gomeš (59), Lamine Dijara (56) i Dragan Mrđa (54).