MILAN EKSPRESNO DO OSMINE FINALA Čelsi rastužio Zagrepčane i izbacio ih iz Evrope,  Benfika razbila Izraelce za prvo mesto, oslabljeni Juve izgubio i provukao se, čeka evropsko proleće
(AP Photo/Luca Bruno)

U Grupi H samo nije bilo poznato ko će da bude prvi, a ko drugi, te da li će Juventus ili Makabi Haifa uspeti da se plasiraju u Ligu Evrope. Na kraju, rezultati su bili donekle i očekivani, pošto je PSŽ savladao Juventus (1:2) na gostovanju, dok je Benfika do vrha natrpala mrežu Izraelaca (1:6).

Na kraju smo imali i pravu dramu, pošto je gol-razlika zbog ubedljive pobede Benfike mogla da odlučuje o prvom mestu u grupi. Na kraju se to i dogodilo, zbog spektakularnog pogotka Žoaa Marija iz 93. minuta utakmice. Isti broj bodova, ista gol-razlika (16:7), ništa nije moglo da razdvoji Parižane i Portugalce.

Na kraju su se brojali golovi u gostima, a Benfika ih je imala više nego tim iz glavnog grada Francuske. Zbog toga će oni biti prvi, a PSŽ će biti tim za izbegavanje iz drugog šešira. Prosto neverovatno.

AP photo/Rui Vieira

PSŽ je poveo preko Embapea u 13. minutu meča, da bi Bonući izjednačio u 39. minutu. Međutim, u nastavku je Mendeš tek pošto je ušao na teren doneo pobedonosni pogodak za Parižane u 69. minutu utakmice.

Sa druge strane, Ramos je postigao prvi gol za goste u 20. minutu na meču Makabi - Benfika, poravnali su domaćini preko Šerija sa penala iz 26. minuta, a u drugom poluvremenu je viđena prava kanonada gostiju preko Muse u 59. minutu, Grimalda u 69. minutu, Rafe Silve u 73. minutu, Arauha u 88. minutu i pomenutog Marija u 90+2. minutu.

Jedina grupa u kojoj postojala nedoumica oko toga ko će sa drugog mesta proći dalje u nokaut fazu bila je Grupa E. Nije bilo poznato da li će Milan ili Salcburg proći dalje, te da li će Dinamo iz Zagreba moći da se domogne drugog mesta koje bi ga odvelo u Ligu Evrope.

Na kraju, epilog je takav da je Milan "rasturio" Salcburg (4:0), dok je Čelsi uspeo da posle preokreta dođe do trijumfa protiv Modrih na "Stamford Bridžu". Samim tim, Italijani prolaze dalje kao drugoplasirani, Austrijanci će uprkos porazu otići u Ligu Evrope, dok Dinamo završava takmičenja.

Milan je rano stigao do vođstva preko Žirua u 14. minutu, jedan od junaka pobede bio je i Rade Krunić koji je matirao golmana gostiju odmah po povratku sa velikog odmora, dok je konačan udarac Salcburgu zadao ponovo Žiru u 57. minutu.

Sa druge strane, Dinamo je odigrao vrlo solidno u Londonu, čak je i imao šokantnu prednost posle gola Bruna Petkovića iz 7. minuta, ali je Čelsi brzo uspeo da dovede stvari na svoje mesto i da preko Sterlinga u 18. minutu i Zakarije u 30. minutu.

LIGA ŠAMPIONA - 6. KOLO

Grupa E:

Milan - Salcburg 4:0 (Žiru 14, Krunić 46, Žiru 57, Mesijas 90+1 )

Čelsi - Dinamo Zagreb 2:1 (Petković 7, Sterling 18, Zakarija 30)

Grupa G:

Kopenhagen - Borusija Dortmund 1:1 (Azar 22, Haraldson)

Mančester Siti - Sevilja 3:1 (Mir 31, Luis 52, Alvarez 73, Marez 83)

Grupa H:

Juventus - PSŽ 1:2 (Mbape 13, Bonući 39, Mendes 69)

Makabi Haifa - Benfika 1:6(Otamendi 18, Šeri 25, Musa 59, Grimaldo 69, Silva 73, Arauho 88, Mario 90+2 )

Drugo poluvreme:

90+2 - Žoao Mario u produžetku donosi Benfiki i šesti gol, pa su tako Portugalci na čelu grupe ispred PSŽ-a!

88. minut - Benfika ide na 5:1!

83. minut - Marez je strelac za ubedljivu prednost Sitija!

73. minut - Goool! Benfika potpuno dominira protiv Haife i vodi sa 4:1! Dok Siti vodi protiv Sevlije na "Etihadu" golom Alvareza!

69. minut - Gool! Mendes je strelac za Parižane!

59. minut -Goool! Petar Musa je strelac za Benfiku!

57. minut - GOL! Kakav raspad Salcburga, sada je sve jasno, Milan ide u nokaut fazu Lige šampiona! Olivije Žiru je strelac posle karambola u kaznenom prostoru

52. minut - Gool! Luis je strelac za "građane"!

46. minut - Goool! Milano odmah na startu drugog poluvremena dolazi do novog gola, pa je tako duplirao prednost protiv Salcburga! Strelac je Rade Krunić!

Prvo poluvreme:

41. minut - Goool! Haraldson je strelac za Dance! Na "Parkenu" je nerešen rezultat!

39. minut - Goool! Juventus uzvraća udarac preko Bonućija!

AP Photo/Antonio Calanni

31. minut -  GOL! Rafa Mir donosi iznenađujuću prednost protiv Mančester sitija za Sevilju. Gađao je glavom posle kornera koji je izveo Isko i pogodio.

30. minut - Goool! Zakaria! Potpuni preokret Čelsija u Londonu!

AP Photo/Frank Augstein

25. minut - GOL! Šeri je uspeo da realizuje penal!

22. minut - GOL! Torgan Azar, sjajan udarac iz voleja posle dodavanja Paslaka iz male razdaljine. Borusija vodi u Kopenhagenu.

20. minut - GOOOL! Nikolas Otamendi je poslao loptu u srce šesnaesterca, a Gonsalo Ramos je odlično reagovao i poslao je glavom u mrežu za prednost Benfike!

18. minut - Kratko je trajala radost Zagrepčana! Rahim Sterling vraća "plave" u igru!

14. minut - Olivije Žiru! Italijani su došli do prednosti preko iskusnog Francuza na "San Siru"!

13. minut - Goool! PSŽ je poveo preko oslabljenog Juventusa, a gol je postigao Kilijan Mbape!

7. minut - GOL! Dinamo Zagreb vodi u Londonu protiv Čelsija! Bruno Petković je sačekao loptu na petercu posle centaršuta, defanzivci Čelsija su očajno reagovali i hrvatski tim ima prednost.

1. minut - Počele su utakmice!

20.58 - Fudbaleri Real Madrida pobedili su ekipu Seltika sa 5:0 u meču šestog kola grupe F Lige šampiona. U drugom meču ove grupe, Lajpcig je na gostovanju u Varšavi ubedljivo slavio protiv Šahtjora rezultatom 0:4.

20.26 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja sa fudbalskih terena širom Evrope.