FRANKFURT PREOKRETOM DO NOKAUT FAZE Nemci šokirali Portugalce, Totenhem kao prvi u grupi ide dalje, Ajaks i Barsa u Ligi Evrope
AP Photo/Armando Franca

Bajern je na svom terenu sa 2:0 pobedio Inter.

Bavarci su time Grupu C završili na prvom mestu sa svih šest pobeda i maksimalnih 18 bodova, uz gol-razliku od 18:2.

Strelci su bili Pavar u 32. i Čupo-Moting u 72. minutu.

Inter je mogao da zakomplikuje stvari, ali je Aćerbiju poništen gol u 47. minutu zbog ofsajda. I pored toga, Bajern je apsolutno dominirao i zasluženo pobedio.

U drugoj utakmici Grupe C Barselona je upisala "Pirovu pobedu" od 4:2 protiv Viktorije u Plzenju.

Barsa je pre ovog meča ostala bez ikakvih šansi za nokaut fazom Lige šampiona, a bila sigurna u Ligi Evrope, dok je Viktorija ispala.

Katalonci su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Alonsa u šestom i Toresa u 44. minutu.

Smanjio je Čori u 51. sa bele tačke, ali je Tores postigao drugi gol u 54. minutu.

Nije se predavala Viktorija, Čori je u 62. opet pogodio, ali je tačku na i stavio mladi Pablo Tore u 75. minutu utakmice.

AP Photo/Daniel Cole

Liverpul je u Grupi A savladao Napoli na domaćem terenu sa 1:0, ali mu to nije donelo prvo mesto.

Liverpul i Napoli završili su grupnu fazu sa po 15 bodova, ali je Napoli bio ubedljiviji u svoj trijumfu nad "crvenima", pošto je u Italiji bilo 4:1.

Napolitanci su mogli da zakomplikuju stvari na "Enfildu", ali im je gol koji je postigao Ostigard u 53. minutu poništen zbog sumnjivog ofsajda.

Kazna za to stigla je preko Salaha u 86. minutu utakmice.

AP Photo/Scott Heppell

Ajaks je od Lige Evrope pred ovo kolo delilo samo epsko čudo, a ono se nije desilo. "Kopljanici" su savladali Rendžers sa 3:1 u Glazgovu.

Rendžers je time završio Grupu A Lige šampiona sa 0 osvojenih bodova i gol-razlikom od 2:22.

Gol za domaćina postigao je Tavernije sa bele tačke, dok su se za goste upisali Berguis, Kudus i Konseisao, koji je u 89. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Dušana Tadića.

Totenhem je preko Hojbjerga u petom minutu nadoknade uspeo na "Velodromu" da pobedi Marsej i osvoji prvo mesto u grupi!

LIGA ŠAMPIONA - 6. KOLO

Grupa A:

Liverpul - Napoli 2:0 (Salah 86, Nunjez 90+8)

Rendžers - Ajaks 1:3 (Berguis 4, Kudus 29, Tavernije 87, Konseisao 89)

Grupa C:

Bajern - Inter 2:0 (Pavar 32, Čupo - Moting 72)

Plzenj - Barselona 2:4 (Alonso 6, Tores 44, Čori 51, Tores 54, Čori 63, Tore 75)

Grupa D:

Marsej - Totenhem 1:2 (Mbemba 45+2, Lengle 54, Hojbjerg 90+5 )

Sporting - Frankfurt Ajntraht 1:2 (Gomeš 39, Kamada 62, Kolo Muani 72)

Drugo poluvreme:

90+5 - Hojbjerg je strelac za Totenhem u poslednjim sekundama meča na "Velodromu" za prvo mesto u grupi!

90+8 - Liverpul poveo sa 2:0! Strelac Darvin Nunjez!

89. minut - GOL! Novi gol za Ajaks! Konseisao je strelac za "kopljanike", a na asistenciju Dušana Tadića!

87. minut - Gol! Tavernije šutira po sredini gola penal i smanjuje prednost Ajaksa na 1:2!

86. minut - Liverpul je uspeo da povede sa 1:0 protiv Napolija! Salah je strelac!

75. minut - Gol! Tore postiže novi gol za Barsu!

72. minut - Potpuni preokret Frankfurta! Kolo Muani je strelac! Čupo Moting za Bavarce povećava prednost protiv Intera!

AP Photo/Petr David Josek

62. minut - Kamada postiže gol iz penala za Frankfurt! (1:1)

63. minut - Plzenj se vraća u igru! Česi smanjuju prednost Barse na 2:3!

54. minut - Vraća se Totenhem! Lengle udarcem glavom izjednačuje rezultat na "Velodromu" protiv Marselja!

57. minut - Ajaks nema milosti prema Rendžersu, Kudus je ponovo strelac za Holanđane za 0:3, ali je gol ipak poništen zbog ofsajda!

54. minut - Goool! Barselona je ponovo preko Ferana Toresa duplirala vođstvo protiv Plzenja sa 3:1!

51. minut - GOOOL! Smanjuje rezultat Viktorija Plzenj! Golom iz penala, strelac je Čori!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45+2 - Goool! Mbemba dovodi Marsej u prednost!

44. minut - Goool! Barsa povećava prednost protiv Plzenja, a u finišu prvog poluvremena Feran Tores je strelac drugog gola Katalonaca. Ovim Barselona samo potvrđuje svoj plasman u Ligu Evrope kao trećeplasirana ekipa u grupi!

39. minut - GOOL! Sporting vodi sa 1:0 u Lisabonu i tako prave krupan korak ka osmini finala Lige šampiona! Gol je postigao Artur Gomeš!

32. minut - GOOOL! Pavar je doveo u prednost Bajern u Minhenu protiv Intera!

29. minut - Goool! Ajaks dominira protiv Rendžersa, Kudus je strelac drugog gola!

26. minut - Velika šansa za Inter, tačnije Lautara Martineza kome je centaršut uputio Gosens, ali je Argentinac u padu šutirao pored gola.

21. minut - Velika šansa za Viktoriju Plzenj! Loptu je glavom zahvatio Tomaš Čori posle centaršuta i šutirao, ali je prečka spasila golmana Katalonaca Penu.

19. minut - Težak sudar Mazrauija i Gosensa u Minhenu, zbog čega su obojica završila na travi i moraće da im bude ukazana lekarska pomoć.

11. minut - Marselj je primoran da u ranoj fazi utakmice menja u odbrani. Baili ne može da nastavi utakmicu, zameniće ga Gigo.

6. minut - Goool! Barselona u Češkoj dolazi do početne prednosti, a strelac je Markos Alonso!

4. minut - Goool! Mečevi su tek startovali, a već je pao gol u Škotskoj! Ajaks vodi sa 1:0, a gol je postigao Bergijus!

1. minut - Utakmice su počele!

20.51 - Briž i Bajer Leverkuzen odigrali nerešeno, dok je Atletiko Madrid poražen od Porta u Portugalu sa 2:1 i tako je tim Dijega Simeonea pao na poslednju poziciju u grupi i neće igrati u Evropi u nastavku sezone!

20.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo najnovija dešavanja na fudbalskim terenima širom Evrope!