KOME TREBA GREJAM POTER? Brajton razbio Čelsi, Totenhem od 2:0 do 2:3 i "svrake" koje lete u Ligu šampiona

Fudbaleri Brajtona pobedili su Čelsi u meču 14. kola Premijer lige sa čak 4:1 i tako na pravi način pokazali da ne zavise od doskorašnjeg trenera Grejama Potera koji je doživeo debakl protiv "svojih".

Nestvarnu partiju odigrali su "galebovi" i došli nadomak mesta koje vodi u Ligu šampiona. Čelsi je ušao u istoriju kao prvi klub u Premijer ligi koji je u prvih 45 minuta dva puta pogađao sopstvenu mrežu. Ruben Loftus Čik u 14. i Trevoh Čaloba u 42. minutu pomogli su domaćinu.

Pored njih u strelce su se upisali Leandro Trosal i Paskal Gros.

KOME TREBA GREJAM POTER? Brajton razbio Čelsi, Totenhem od 2:0 do 2:3 i

Zanimljivo je bilo u duelu Burnmauta i Totenhema. "Trešnjice" su propustile veliku priliku za jedan veliki skalp i da dođu do velikih bodova. Vodili su 2:0 golovima Kifa Mura, ali su gosti preko Rajana Sesenjona, Bena Dejvisa i Rodriga Bentankura uspeli da preokrenu i upišu nova tri boda (2:3).

Kristal Palas je golom Odsona Eduara slavio protiv Sautemptona (1:0), Njukasl je sa čak 4:0 došao do četvrte pozicije na tabeli pobedom nad Aston Vilom, a bodove su pobedili Brentford i Vulverhempton (1:1).