BAJERN DOTUKAO BARSELONU Liverpul "razbio" Tadićev Ajaks, potpuna ludnica u grupi D, kraj za Atletiko posle drame
AP Photo/Joan Monfort

Šampion Nemačke je na Nou Kampu zabeležio i peti trijumf i tako odneo "duplu pobedu" nad izabranicima Ćavija Ernandeza ove sezone u elitnom takmičenju UEFA.

Nešto ranije tokom dana Inter je u istoj grupi pobedio Viktoriju Plzen čime je obezbedio jedno od prva dva mesta, odnosno definitvno je otpisao Barselonu iz trke za nokaut fazu Lige šampiona.

U takvoj situaciji Katalonci kao da su izgubili motiv, što sigurno nije bio slučaj, tek Bajern je nastavio dominaciju protiv Barselone – zabeležio je osmu pobedu u poslednjih devet međusobnih duela u Ligi šampiona!

Poveli su gosti u 10. minutu, Serž Gnabri je sjajno proigrao Sadija Mane, a doskorašnji fudbaler Liverpula izašao je ispred golmana Ter Štegena i poslao loptu u mrežu – 0:1.

Serž Gnabri je bio asistent i kod drugog pogotka, koji je u 31. minutu postigao Maksim Čupo-Moting poslavši loptu kroz noge golmannu Katalonaca.

U 56. minutu mrežu Barse pogodio je i Serž Gnabri, ali je gol ipak poništen nakon VAR provere zbog malog ofsajda.

Konačno, u 90+5. minutu Gnabri je zaokružio het-trik asistencija, a gol je postigao Benžamin Pavar za konalnih – 0:3!

Fudbaleri Liverpula overili su plasman u drugu rundu najelitnijeg takmičenja pošto su savladali Ajaks u Amsterdamu rezultatom 3:0.

"Kopljanici" su tokom najvećeg dela prvog poluvremena imali terensku inicijativu, u nekim trenucima su i pretili preko Tadića, ali sve je palo u vodu kada je Mohamed Salah pogodio u 42. minutu.

Darvin Nunjez se propisno obrukao u finišu prvog poluvremena, međutim iskupio se u nastavku igre kada je u 49. minutu pogodio posle kornera Robertsona.

Tri minuta kasnije, Harvi Eliot postavio je konačnih 3:0.

Siguran je bio i Napoli koji je identičnim rezultatom dobio Rendžers na stadionu Dijego Armando Maradona.

Đovani Simeone je golovima u 11. i 16. minutu nagovestio laki trijumf italijanske ekipe, a konačan rezultat postavio je Leo Ostigard u 80. minutu, pa će se Napoli i Liverpul u međusobnom duelu odlučiti pobednika grupe.

Užasno veče za španske predstavnike u Ligi šampiona upotpunio je Atletiko, koji je u Madridu odigrao samo 2:2 protiv Bajera iz Leverkuzena, čime je izgubio sve šanse da se nađe u osmini finala elitnog takmičenja.

Atletiko je dva puta gubio i možda može da bude srećan, jer je osvojio bod koji ga drži ispred Bajera u borbi za treće mesto i nastavak u Ligi Evrope. Vodio je bundesligaš golovima Dijabija od devetog minuta i Hadson-Odoija od 29. Ali uspeo je Atletiko da uzvrati oba puta. Prvo preko Karaska u 22, a potom i De Paula u 50. minutu.

A onda, šokantna završnica. Sudija je odsvirao kraj, ali je dobio instrukcije iz VAR sobe da pregleda potencijalnu ruku u šesnaestercu Bajera za penal. I dosudio ga je. Odgovornost je preuzeo Janik Karasko, ali je penal odbranio Hradecki. VAR se ponovo gledao da se vidi da li je golman bio sa bar jednom nogom na liniji. Sve je bilo regularno i ovaj poklon Simeoneva ekipa je ipak bacila u vodu, a samim tim i nadu u plasman u osminu finala.

Sve je i dalje otvoreno u grupi D nakon večerašnjih rezultata.

Totenhem i Sporting iz Lisabona odigrali su nerešeno 1:1, goste je do vođstva doveo Markus Edvards u 22. minutu, da bi Rodrigo Betankur u 80. minutu uspeo da savlada Adana posle velike ofanzive "pevaca".

Krenula je engleska ekipa na sve ili ništa i umalo dobila to što je želela, Hari Kejn je u 95. minutu pogodio posle centaršuta Perišića, ali je gol poništen zbog minimalnog ofsajda što je iskoristio Ajntraht. Nakon čitave drame, crveni karton dobio je Konte koji je nasrnuo na sudiju Mekelija.

Marsej je u Frankfurtu poražen od Ajntrahta sa 2:1, a sve golove videli smo u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo u trećem minutu golom Daičija Kamade, da bi Mateo Guenduzi u 22. poravnao rezultat.

Pobedu Nemcima doneo je Randal Kolo Muani u 27. minutu i tako dao veliki vetar u leđa svojoj ekipi pred poslednje kolo.

AJAKS - LIVERPUL 0:3 (0:1)

ATLETIKO MADRID - BAJER LEVERKUZEN 2:2 (1:2)

BARSELONA - BAJERN MINHEN 0:3 (0:2)

AJNTRAHT - MARSEJ 2:1 (2:1)

NAPOLI - RENDŽERS 3:0 (2:0)

TOTENHEM - SPORTING 1:1 (0:1)

90 + 5 - Pavard postiže treći gol za Bajern, 0:3

90+5 - Goool! Kejn donosi verovatno pobedu Totenhemu i plasman u osminu fianala. Ipak je poništen gol zbog ofsajda.

80. minut - Napoli stavlja tačku na utakmicu - 3:0, Ostigard je strelac.

80. minut - Totenhem dolazi do izjednačenja, Bentankur je strelac.

70. minut - Strelci se uspavali, nakon goleade, nigde nema golova više od 20 minuta.

52. minut - Tadićev Ajaks je na kolenima, Eliot je povisio na 3:0.

50. minut - Atletiko se vraća u igru, De Paul je izjednačio!

49. minut - Liverpul je duplirao prednos, strelac je Nunjez koji se iskupio za veliki promašaj iz prvog poluvremena.

45. minut - Poluvreme! Veliki broj golova i ove večeri!

42. minut - Liverpul vodi protiv Ajaksa, strelac je Mohamed Salah.

36. minut - Velika prilika za Tadića! Čist zicer je imao srpski fudbaler, ali je pogodio Aleksandera Arnolda!

31. minut - Bajern se poigrava sa Barselonom, strelac je Čupo Moting.

27. minut - Ajntraht ponovo vodi, Kolo Muani je dao gol posle akcije sa Geceom.

23. minut - Dva gola u grupi D u istom minutu. Marsej je izjednačio u Frankfurtu, Genduzi je strelac, a Sporting poveo u Londonu preko Evandra.

22. minut - Atletiko dolazi do izjednačenja, Karasko je strelac na dodavanje Grizmana.

16. minut - Rapsodija Napolija, strelac je Simone - 2:0!

11. minut- Poveo je i Napoli strelac Simeone.

10. minut - Mane dovodi Bajern u vođstvo u Barseloni.

9. minut - Dijabi dovodi Leverkuzen u vođstvo u Madridu. Atletiko u problemu samo ih pobeda ostavlja u igri.

4. minut - Gol! Ajntraht je već poveo protiv Marseja, strelac je Kamada.

3. minut - Velka prilika za Ajaks. Bergvajs je pogodio stativu.

1. minut - Utakmice su počele!

20.10 - Atletiko je u B grupi domaćin Bajeru iz Leverkuzena, dok će posebno zanimljivo biti u D grupi, tamo Totenhem dočekuje Sporting, a Ajntraht u Frankfurtu ekipu Marseja.

20.05 - Dušan Tadić i njegov Ajaks dočekuju ekipu Liverpula, u A grupi, dok Napoli dočekuje tim Marseja.

20.02 - Derbi se igra na Kamp Nou gde Barselona u C grupi dočekuje fudbalere prvaka Nemačke, ekipe Bajerna.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama petog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa terena iz elitnog takmičenja.