UZBUDLJIVO NA OSTRVU Čelsi kaznio greške Aston Vile, bledo izdanje Junajteda na "Old Trafordu"
EPA-EFE/VINCE MIGNOTT

To je epilog tri nedeljna popodnevna meča 10. kola Premijer lige.

Što se tiče meča Junajteda i Njukasla

Nešto bolje su počeli domaći, u prvih desetak minuta, ali do kraja poluvremena su Svrake imale za čime da žale.

MILOJEVIĆ NAKON TESNOG TRIJUMFA U KRAGUJEVCU Meč je bio težak, ali najvažnije je da smo pobedili

U 24. minutu je prosto bilo neverovatno koliko gosti nisu imali sreće – Žoelinton je glavom pogodio prečku, lopta mu se odbila, on ju je opet zahvatio glavom i ovoga puta poslao na stativu.

Poslednju priliku imao je Rašford u 95. minutu, ali je glavom sa pet metara šutirao pored gola, posle sjajnog centaršuta Kazemira.

Čelsi je rutinski odigrao protiv Aston Vile.

Već u šestom minutu su Plavci stigli do prednosti – katastrofalnom reakcijom Mingsa u šansu je ušao Mejson Maunt i matirao Emilijana Martineza. Bio je to njegov 25. premijerligaški pogodak.

Čelsi je duplirao prednost u 65. minutu. Još jedan propust Mingsa, koji faulira Maunta na dvadesetak metara od gola. Upravo Maunt izvodi slobodni udarac, prebacuje živi zid i pogađa mrežu.

Arsenal je u gostima savladao Lids rezultatom 1:0, a pogodak je u 35. minutu postigao Saka.