REAL SE PROVUKAO PROTIV ŠAHTJORA Milan nemoćan, Čelsi slavio, Lajpcig utišao "Seltik park", Benfika odolela Parižanima na "Parku prinčeva"
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Odigrano je prestalih šest utakmica Lige šampiona koje su bile na programu u utorak

Najveće iznenađenje priredio je ukrajinski Šahtjor koji je na neutralnom terenu u Varšavi odigrao nerešeno sa Realom 1:1

Vodeći gol za Šahtjor postigao je Zubkov u 46. minutu, izjednačio je Rudiger u 5. minutu nadoknade vremena.

U istoj grupi, Lajpcig je u gostima pobedio Seltik sa 2:0.

Timo Verner je u 77. minutu iskoristio asistenciju Andre Silve, i postigao vodeći gol na za Lajpcig.

Konačan rezultat postavio je Emil Forsberg golom u 84. minutu, nakon asistencije Vernera.

Real je na prvom mestu u grupi sa 10 bodova, Lajpcig drugi sa šest, Šahtjor treći sa pet, a Seltik je na poslednjem, četvrtom mestu sa jednim bodom.

U sledećem kolu, Šahtjor će gostovati Seltiku, dok će Lajpcig dočekati Real Madrid.

REAL SE PROVUKAO PROTIV ŠAHTJORA Milan nemoćan, Čelsi slavio, Lajpcig utišao

Fudbaleri Borusije odigrali su u Dortmundu nerešeno 1:1 protiv Sevilje, u utakmici četvrtog kola Grupe G u Ligi šampiona.

Sevilja je povela u 18. minutu golom koji je postigao Tangi Njanzu, a izjednačio je Džud Belingem pogotkom u 35. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi ranije danas Kopenhagen je kao domaćin odigrao nerešeno 0:0 protiv Mančester sitija.

Engleska ekipa se plasirala u osminu finala.

Posle četiri kola Mančester siti je prvi na tabeli sa 10 bodova, Borusija Dortmund ima sedam, a Sevilja i Kopenhagen imaju po dva boda.

U petom kolu 25. oktobra, Sevilja će igrati na svom terenu protiv Kopenhagena, a Borusija će u Dortmundu dočekati Mančester siti.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostujućem terenu u Italiji Milan sa 2:0, u utakmici četvrtog kola Grupe E u Ligi šampiona.Londonska ekipa povela je u 21. minutu golom Žoržinja iz jedanaesterca, a prednost je udvostručio Pjer-Emerik Obamejang pogotkom u 34. minutu.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Milan je od 18. minuta igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton zbog prekršaja dobio Fikajo Tomori.

U drugoj utakmici u toj grupi u Zagrebu, Dinamo je odigrao nerešeno 1:1 protiv Salcburga.

U petom kolu 25. oktobra Salcburg će dočekati Čelsi, a Dinamo će u Zagrebu igrati protiv Milana.

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Benfike odigrali su u Parizu nerešeno 1:1, u meču četvrtog kola Grupe H Lige šampiona.

Ranije danas, u istoj grupi, Makabi iz Haife je kao domaćin pobedio Juventu sa 2:0.

PSŽ i Benfika su na deobi prvog mesta sa po osam bodova, dok su Juventus i Makabi osvojili po tri boda.

U narednom kolu, PSŽ će dočekati Makabi, dok će Benfika ugostiti Juventus.

LIGA ŠAMPIONA - 4. KOLO:

GRUPA E:

Milan - Čelsi (0:2) (21'Žoržinjo, 34'Obamejang)

Dinamo Zagreb - Salcburg (1:1) (12'Sejvald, 40' Ljubičić)

GRUPA F:

Seltik - Lajpcig (0:2) (75'Verner, 84'Forsberg)

Šahtjor - Real Madrid (1:1) (46'Zubkov, 95'Ridiger)

GRUPA G:

Dortmund - Sevilja (1:1) (18'Nianzu, 35'Belingam)

GRUPA H:

Pari Sen Žermen - Benfika (1:1) (40'Mbape, 62'Žoao Mario)

Drugo poluvreme:

75. minut - Gol, gol, gol! Timo Verner postigao je gol za Lajpcig! Tako da Nemci dolaze do vrlo važnog pogotka u Škotskoj

69. minut - Preuzeo je inicijativu Salcburg. Protekli period pripao je gostima, koji imaju više lopte u nogama.Opao je i ritam u poslednjih nekoliko minuta

62. minut - Snažan udarac Okafora iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali pored stative.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

62. minut - Goool! Žoao Mario uspeo je da prevari Donarumu i da sa bele tačke donese izjednačenje Benfici!

46. minut - GOOOL! Počela su druga poluvremena na utakmicama! Odmah gol, Šahtjor vodi protiv Madriđana!

Prvo poluvreme:

42. minut - Vraća se Dinamo Zagreb u meč! Strelac za Zagrepčane je Ljubičić, a sudija je prvo morao da pogleda snimak da bi se uverio da li je to i zaista bio gol!

EPA-EFE/YOAN VALAT

40. minut - Vode Parižani! Golom iz penala, Kilijan Mbape je doveo Parižane u prednost protiv Portugalaca!

35. minut - Goool! Vraća se Dortmund u meč! Goool! Ekspresno su se Nemci vratili nakon primljenog gola protiv Sevilje!

34. minut - Obamejang! Čelsi je duplirao vođstvo, vodi sa 2:0! Potpuno očekivano s obzirom da milanska ekipa ima igrača manje!

21. minut - GOOOL! Žoržinjo iz penala u derbiju kola, dovodi "plavce" u prednost na "San Siru"!

20. minut - Tomori je dobio crveni karton, zbog prekršaja nad Mauntom, bio je poslednji igrač odbrane. Milan ostaje sa igračem manje.

18. minut - Goool! Polako ali sigurno, počeli su golovi da pljušte! Sevilja dolazi do prednosti u Nemačkoj!

12. minut - Gool! Prvi gol pao je na "Maksimiru"! Salcburg vodi sa 1:0!

1. minut - Utakmice su počele!

20.17 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama četvrtog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa fudbalskih terena širom Evrope!