ŠOK U ZVEZDINOJ GRUPI Crveno-beli zakucani za dno tabele, Milinković-Savic strelac u debaklu Lacija
AP Photo/Daniel Cole

Monako je nakon pobede na "Marakani" upisao i prvi poraz u Ligi Evrope, dok je Ferencvaroš ostvario drugi trijumf posle Tranbzonspora.

To znači da je mađarski tim prvi u Grupi H, drugo mesto dele turski i francuski tim, a crveno-beli su zakucani za dno tabele bez osvojenog boda.

Na poluvreme se otišlo sa 0:0, a ekipe nisu previše rizikovale i nije viđeno mnogo prilika.

U 80. minutu Vecsei je šutirao sa ivice šesnaesterca i matirao Nubela za 0:1 – uz mnogo sreće i uz pomoć gol tehnologije.

U 3. kolu G rupe B Lige Evrope Monako dočekuje Trabzonspor 6. oktobra, dok Ferencvaroš ide na megdan Zvezdi.

Lacio je doživeo debakl pošto je kao gost izgubio od Mitjilanda sa 5:1. Jedini gol za italijanski tim postigao je srpski fudblaer Sergej Milinković-Savić.