BLICKRIG BAJERNA PROTIV BARSE, LEVANDOVSKI SE LOŠE PROVEO U MINHENU Liverpul posle drame srušio Tadićev Ajaks, agonija Porta
AP Photo/Andreas Schaad

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su na svom terenu Barselonu sa 2:0 u derbiju kola.

U centru pažnje bio je Robert Levandvski koji je prvi put zaigrao protiv Bajerna od dolaska u Barselonu.

Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji španske ekipe, ali se u nekoliko navrata istakao golmana Bavaraca Manuel Nojer.

I kako to obično biva usledila je kazna za promašaje.

Bajern je silovito otvorio drugo poluvreme i blickrigom rešio pitanje pobednika.

Igrao se 50. minut kada je Luis Ernandez doneo prednost nemačkom šampionu. Samo četiri minuta kasnije na 2:0 povisio je Liroj Sane.

Liverpul je u dramatičnom meču pobedio Ajaks našeg Dušana Tadića sa 2:1.

Tako je ekipa Jirgena Klopa prekinula seriju loših rezultata i došla do važna tri boda.

Prednost "crvenima" doneo je Mohamed Salah u 17. minutu koji je tako prekinuo golgeterski post.

Samo 10 minuta kasnije Kudus je spektakularnim golom doneo izjednačenje "kopljanicima".

Od tog momenta je Liverpul zagospodario terenom i imao inicijativu. Malo je nedostajalo da Ajaks izvuče bod, alo je onda Matip posle velike gužve odlično reagovao i doneo pobedu Liverpulu za eksploziju na Enfildu.

Debakl je doživeo Porto koji je na svom terenu sa 4:0 izgubio od Klub Briža.

Ajntraht je kao gost pobedio Marsej minimalnim rezultatom, dok je Bajer Leverkuzen sa 2:0 pobedio Atletiko Madrid.

BAJER LEVERKUZEN - ATLETIKO MADRID 2:0 (0:0) (Andrič 84, Dijabi 87. minut)

BAJERN MINHEN - BARSELONA 2:0 (0:0) (Ernandez 50, Sane 54. minut)

PORTO - KLUB BRIŽ 0:4 (0:1) (Đutgla 15, Sova 47, Skov Olsen 52, Nusa 89. minut)

LIVERPUL - AJAKS 2:1 (1:1) (Salah 17. Matip 89 - Kuduz 27. minut)

MARSEJ - AJNTRAHT 0:1 (0:1) (Lindstrom 43. minut)

Kraaj!

89. minut - Katastrofa Porta, 4:0 za Klub Briž. Gooool! Liverpul vodi 2:1, Matip je strelac!

87. minut - Leverkuzen stavlja tačku na utakmicu. Strelac drugog gola je Diabi.

84. minut - Leverkuzen vodi 1:0 protiv Atletika, strelac Andrič.

79. minut - Levandovski je iz slobodnog udarca pogodio živi zid, lopta se odbila do Garsije, koji je bio ispred gola Bajerna, ali se nije dobro snašao.

68. minut - Liverpul ima potpunu inicijativu, ali se Ajaks brani.

63. minut - Barselona je bila opasnija, imala više šansi, a sada nije bilo ni sreće za katalonce. Pedri je sve odlično uradio, ali je stataiva spasla Bavarce.

54. minut - Goool! Rapsodija Bajerna u ovim momentima, Sane je duplirao prednost.

52. minut - Neverica u Portu, Klub Briž vodi 3:0, gol je dao Skov Olsen.

51. minut - Gooool! Bajern je kaznio Barselonu za sijaset promašaja. Strelac je Luis Ernandez.

47. minut - Goool! Agonija Porta, Klub Briž vodi 2:0, strelac je Souva.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Poluvreme!

43. minut - Goool! Ajntraht vodi protiv Marseja golom Lindstroma.

40. minut - Mirniji period igre. Bez pravih prilika.

30. minut - Sane je vukao loptu po desnoj strani, ušao u sredinu, odložio Sabiceru, koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao snažno, ali zamalo neprecizno.

27. minut - Gool! Ajaks dolazi do izjednačenja i to na kakav način! Kudus je spektakularnim pogotkom doneo izjednačenje "kopljanicima".

18. minut - Levandovski je imao ogromnu šansu da donese vođstvo svom timu. Proigrao ga je Dembele, ali je volej Poljaka sa desetak metara završio iznad prečke.

17. minut - Goool! Liverpul vodi, strelac je Mohamed Salah, koji je napokon prekinuo golgeterski post.

15. minut - Goool! Klub Briž vodi 1:0 protiv Porta. Strelac je Feran Jutgla.

9. minut - Velika prilika za Barselonu. Pedri je iz neposredne blizine šutirao levom nogom, ali je Nojer to uspeo da zaustavi.

4. minut - Miran početak spektakla pred 75.000 ljudi.

1. minut - Utakmice su počele!

20.55 - "Gori" Alijanc arena

20.30 - U preostalim mečevima sastaju se Bajer Leverkuzen - Atletiko Madrid, Porto - Klub Briž i Marsej - Ajntraht.

20.25 - Zanimljivo će biti i na utakmici Liverpul - Ajaks, gde će naš Dušan Tadić pokušati da produbi krizu ekipe Jirgena Klopa.

20.23 - Derbi igraju Bajern Minhen i Barselona, a u centru pažnje biće Robert Levandovski koji je iz nemačkog kluba prešao u španski.

20.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama drugog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz elitnog takmičenja.