DINAMO SPREČIO BRUKU Zagrepčani se provukli u Skoplju
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

"Modri" su na gostovanju u Severnoj Makedoniji slavili minimalnim rezultatom protiv Škupija, nakon što je u Zagrebu bilo 2:2.

Lako je moglo da se dogodi da Škupi napravi veliko iznenađenje, ali se Dinamo ipak izvukao i opravdao ulogu favorita.

Posle prvih 45 minuta u Skoplju mreže su mirovale, a po jednu sjajnu priliku u finišu prvog poluvremena imali su i Škupi i Dinamo.

Ispostavilo se da je Ante Ćaćić napravio sjajnu izmenu između dva poluvremena, na teren je poslao Luku Menala, koji je odmah napravio dar-mar u odbrani Škupija, dodao je do Arijana Ademija, a ovaj je u 46. minutu lako pogodio mrežu domaćina sa pet metara.

Škupiju je na kraju presudio momak rođen u Šibeniku, ali makedonskih korena, inače i reprezentativac te zemlje. Nakon toga Dinamo je uspostavio kontrolu i rutinski priveo meč kraju.

Dinamo će u narednom kolu igrati protiv Ludogoreca koji je ukupnim rezultatom 4:2 eliminisao Šamrok.