"ORLIĆI" BEZ ŠANSE Engleska razbila Srbiju, polufinale je (ne)moguća misija

Na meču u Banjskoj Bistrici prva dva gola za Engleze postigao je napadač Totenhema Dejn Skarlet u 5. i 40. minutu, a pogotke za "Gordi Albion" u drugom poluvremenu dali su vezista Aston Vile Karni Čukvuemeka u 68. minutu i fudbaler Šefild junajteda Denijel DŽebison u prvom minutu sudijske nadoknade.

Izabranici Aleksandra Jovića gotovo izvesno su ispali iz trke za plasman u polufinale, s obzirom da ih samo teorija i pravo čudo mogu odvesti u nokaut-fazu.

Fudbaleri Srbije do 19 godina imaju jedan osvojen bod gol-razliku 2:6, što je tri boda manje od drugoplasiranog Izraela, koji je savladao Austriju sa 4:2 i ima četiri boda uz gol-razliku 6:4.

To znači da bi u poslednjem kolu, 25. juna u 20 časova, za prolaz u nokaut-fazu Srbija morala da savlada Austriju sa četiri gola razlike i da se nada da će Engleska sa tri gola razlike da savlada Izrael.

Engleska je lider B grupe sa šest bodova i trijumfom je obezbedila plasman u polufinale, dok Austrija nema nijedan bod posle ddva kola i nema ni teoretske šanse da se plasira u polufinale.

Međutim, duel poslednjeg kola između Srbije i Austrije biće značajan jer će odrediti putnika u baraž za plasman na Svetsko prvenstvo u Indoneziji 2023. godine.

Rival u bici za put na Mundijalito biće trećeplasirana selekcija A grupe, a Srbiji je sa plasman u baraž dovoljan i remi protiv Austrije.

SRBIJA - ENGLESKA 0:4 (0:2)

Skarlet u 5. i 40. minutu, Čukvuemeka u 68. minutu, Džebison u 90+1. minutu za Englesku

Stadion: SNP (Banjska Bistrica), Sudija: Morten Krog (Danska)

SRBIJA: SRBIJA (4-3-3): Lukić - Lazić, Ilić, Leković, Krsmanović (62. Ajdar) - Stanković (78. Grgić), Petković, Knežević (46. Jojić) - Miletić, Lazetić (62. Ratkov), Miladinović (46. Motika)

ENGLESKA: Koks - Dojl, Humpfris, Kuansah, Norton-Kafi - Čukvuemeka, Iroegbanam, Vejl, Bajno-Gitens, Skot - Skarlet.

90+1. minut - GOOOL! Džebison za i više nego ubedljivu pobedu Engleza.

90. minut - Još tri minuta nadoknade.

84. minut - Probao je Motika da ublaži poraz, ali njegov udarac prolazi pored gola.

68. minut - GOOOL! Čukvuemeka potvrđuje trijumf Engleske. Ponovo smušena reakcija naše odbrane.

65. minut - Skarlet je mogao sada sve da reši, ali je bio sebičan, pa je njegov udarac izblokirao Leković.

58. minut - Dobar pokušaj sada Jojića sa nekih 20 metara. Morao je da se pomuči Koks, ali ponovo uspeva da odbrani.

50. minut - Odmaj je Motika malo razmrdao ekipu, prvi njegov pokušaj koji odlazi tik pored desne stative.

47. minut - Pokušaj Ilića iz velike udaljenosti, ali lako je to odbranio Koks.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Dve promene u redovima Srbije. Knežević ide van igre, a na terenu je Jojić, dok Miladinovića menja Motika.

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu.

40. minut - GOOOL! Englezi sada imaju veliku prednost. Nespretnost golmana Lukića koji je ispustio loptu i Skarlet se odlično snašao te je samo gurnuo u mrežu!

36. minut - Pokušaj Kneževića iz velike udaljenosti nije bio toliko loš, ali je Koks uspeo da uhvati loptu. Bez promene rezultata.

33. minut - Opao je ritam utakmice, Srbija nikako da dođe do prave šanse. Englezi su zadovoljni minimalnim vođstvom.

12. minut - Skot je imao šansu, ali je njegov šut završio pored gola. Opasniji Englezi na startu.

9. minut - Dobar napad naše reprezentacije. Probio je Marko Lazetić po boku, dodao do Nikole Kneževića, ali je udarac bio slab, pa je lako intervenisao Koks.

5. minut - GOOOL! Engleska vodi! Loša reakcija naše odbrane i lopta dolazi do napadača koji lagano menja rezultat.

20.00 - Utakmica je počela!

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina između selekcija Srbije i Engleske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Slovačke.