"KOCKASTI" POKORILI KOPENHAGEN Hrvati šokirali Dance, Francuzi se provukli u Austriji i izbegli poraz

Fudbalska reprezentacija Hrvatske savladala je Dansku u Kopenhagenu u meču trećeg kola A grupe Lige nacija sa 1:0.

Nakon poraza od Austrije (0:3) i remija sa Francuskom (1:1), "vatreni" su upisali i prvu pobedu i pobegli sa poslednjeg mesta u grupi i prepustili ga upravo "galskim petlovima".

Pobedu Hrvatima doneo je Mario Pašalić u 69. minutu koji se odlično snašao u kaznenom prostoru domaćina i postavio konačan rezultat.

Francuska se ponovo obrukala, ovog puta u Beču gde su se nekako spasli poraza i to tek u 83. minutu kada je Kilijan Mbape uspeo da pogodi mrežu.

Pre toga Austrija je povela u 37. golom Andreasa Vejmana, ali nije uspela da izdrži do kraja i osvoji sva tri boda.