Belgija ponizila Poljsku, Holandija bolja od Velsa
AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Belgija je u prvom kolu doživela težak poraz od Holandije 4:1, pa je sada iskalila bes na Poljacima.

Gosti su poveli golom Roberta Levandovskog u 28. minutu i ništa nije nagoveštavalo ubedljiv trijumf "crvenih đavola".

Izjednačenje Belgijancima doneo je Aksel Vicel u finišu prvog poluvremena.

U drugih 45 minuta viđena je demonstracija sile domaćih.

Preokret je u 59. minutu doneo Kevin de Brujne. Potom je Leonard Trosar dva puta pogodio mrežu 73. i 80. minutu, da bi u 83. u strelce se upisao i Leander Dendonker.

Konačan rezultat postavio je Lois Openda u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Holandija je kao gost pobedila Vels sa 2:1, a meč je obeležila neverovatna završnica.

"Lale" su vodile od 50. minuta golom Kupmajnersa, a onda nije bilo golova do drugog minuta nadoknade.

Tada je Norington-Dejvis doneo izjednačenje Velsu. Međutim, u četvrtom minutu nadoknade je Vut Veghorst doneo novu radost Holandiji i drugu pobedu, za maksimalan učinak posle dva kola.