Kejn doneo bod Englezima u derbiju, trijumf Italije
AP Photo/Markus Ulmer

U derbiju Nemačka je na svom terenu remizirala sa Engleskom 1:1, dok je Italija kod kuće savladala Mađarsku - 2:1.

Engleska je u prošlom kolu izgubila od Mađarske, a sada je poraz uspela da izbegne zahvaljujući pogotku Harija Kejna iz penala u 88. minutu.

Jonas Hofman je bio veoma blizu da bude apsolutni igrač utakmice. U 23. minutu fudbaler Borusije Menhgladbah zatresao je mrežu, ali je na asistenciju VAR-a gol poništen zbog ofsajda. Ipak, u 50. minutu je sve bilo čisto i "panceri" su poveli.

Tim golom Nemci su bili u vođstvu sve do 88. minuta. A onda je, na asistenciju iz VAR sobe, gostima dodeljen penal. Odgovornost je preuzeo kapiten Hari Kejn i realizovao jedanaesterac za konačnih 1:1.

Italija je bila bolja od Mađarske - 2:1. Golove za prvaka Evrope Barelja u 30. i Pelegrini u 45. minutu.

I treći gol na meču postigli su Italijani, ali je ovog puta Manćini zatresao sopstvenu mrežu u 61. minutu.