RASPUCAO SE LAJPCIG Napunili mrežu Augsburga do vrha i na bod su od Lige šampiona

Ekipa Domeneka Tedeska iskoristila je poraz Frajburga od Union Berila (1:4) i sledeće subote u poslednjem kolu na gostovanju Arminiji dovoljan im je bod kako bi zadržali trenutnu poziciju i obezbedili plasman u Ligu šampiona.

Lajpcig ima 57 bodova, Frajburg, koji gostuje Bajeru, dva manje, a Union Berlin 54 i dočekuje Bohum.

Augsburg je 14. sa 35 bodova i odavno je obezbedio opstanak u elitnom društvu.

GOLEADA U LUČANIMA Radnik iznenadio Mladost

Lajpcig je u utakmicu sezone ušao posle dva uzastopna poraza u ligi i eliminacije od Rendžersa u polufinalu Lige Evrope, a posle mnogo opasnih napada mrežu gostiju načeo je Andre Silva u 40. minutu. Portugalcu je to bio 11. pogodak u sezoni.

Domaći tim je u prvih 20 minuta drugog poluvremena rešio sve dileme – Kristofer Nkunku je bio strelac u 48. i 57. minutu i sa 20 golova u Bundesligi samo je potvrdio da je ovo njegova sezona, dok je konačnih 4:0 postavio Emil Forsberg iz penala.