REMI KOJI NE BOLI Štutgart slavi bod kao pobedu, Bajern šampionsku titulu
EPA-EFE/FILIP SINGER

Minhenski Bajern je već osvojio titulu i za njih ovaj meč nije imao velikog značaja, dok je za Štutgart ipak imao neku važnost.

Oni se bore za opstanak u Bundesligi i da se sezona danas završila igrali bi u baražu protiv ekipe iz Cvajte.

Što se ove utakmice tiče, Bajern je u prvom poluvremenu bio dosta bolji protivnik, ali im je bilo potrebno više od pola sata kako bi postigli prvi pogodak, dok je Štutgart to dosta brže učinio.

BAJERN OBAVIO VELIKI POSAO Ključni igrač ostaje veran nemačkom šampionu

Gosti su poveli već u 8. minutu preko Tijaga Tomasa, da bi na 1:1 izjednačio Serž Gnabri u 35. minutu. Bajern je preokrenuo samo devet minuta kasnije zahvaljujući iskusnom Tomasu Mileru i sa 2:1 odlazi na poluvreme.

Za bod Štutgarta i nadu da ipak mogu da preskoče Hertu pobrinuo se Kalajdžić u 55. minutu koji je glavom loptu sproveo u mrežu posle centaršuta Sose.

Do kraja susreta golova nije bilo, ali je ekipa Bajerna ostala sa desetoricom na terenu pošto je isključen Kingsli Koman u 95. minutu zbog nasilničkog ponašanja.