PARTIZANOV DŽELAT U FINALU LIGE KONFERENCIJE Roma u "šahovskoj partiji" srušila Lester
AP Photo/Andrew Medichini

Roma je na svom terenu pobedila Lester minimalnim rezultatom - 1:0 i plasirala se u finale, pošto je prvi susret ovih timova završen 1:1.

Marsej i Fejenord su na "Velodromu" odigrali bez golova, a dalje ide ekipa koja je eliminisala Partizan jer su slavili u prvoj utakmici sa 3:2.

Roma i Fejenord će se 25. maja sastati na "Er Albanija" stadionu u Tiranu.

Portuglaski stručnjak Žoze Murinjo pokušaće da kompletira sve moguće evropske titule, posle Lige šampiona, UEFA kupa i Lige Evrope.

Sa druge strane, Fejenord želi prvi evropski pehar od 2002. godine, kada je u Roterdam stigao trofej Kupa UEFA i Superkupa Evrope.

Na "Olimpiku" je viđena prava šahovska partija, a u takvim situacijama obično se bolje snalazi tim koji sa klupe predvodi Murinjo.

Trenutak odluke dogodio se već u desetom minutu kada je Tami Ejbraham ostao na petercu u duelu sa mnogo nižim Pereirom i glavom matirao Kaspera Šmajhela.

Roma je od tog trenutka zaigrala na rezultat i to joj se isplatilo.

Napada je Lester, ali prilično jalovo, gotovo da nisu imali nijednu pravu priliku.

Na "Velodromu" golova nije bilo, iako je viđena sjajna atmosfera.

Jeste Sampaolijev tim napadao u prvih pola sata i imao jednu sjajnu priliku preko Dimitrija Pajea u 21. minutu, ali Francuz nije imao sreće i lopta je otišla preko prečke.

Desetak minuta kasnije desio se veliki peh za Marsej, pošto se Paje povredio i nije mogao da nastavi meč.

Fejenord se na impresivan način odbranio do kraja i igraće u evropskom finalu posle 20 godina.

Roma - Lester 1:0 (1:0)

Stadion: "Olimpiko" (Rim)

Sudija: Srđan Jovanović (Srbija)

Roma: Rui Patrisio, Manćini, Smoling, Ibanjez, Karsdorp, Kristant, Serhio Oliveira, Pelegrini, Zalevski, Zaniolo, Ejbraham

Lester: Šmajhel, Džastin, Evans, Fofana, Rikardo Pereira, Medison, Tilemans, Devsburi-Hol, Barns, Vardi, Lukman

Marsej Fejenord 0:0

Stadion: "Velodrom"

Sudija: Sandro Šarer (Švajcarska)

Marsej: Mandanda, Ronžije, Saliba, Kamara, Peres, Gerson, Gej, Genduzi, Dieng, Paje, Harit

Fejenord: Marsijano, Malokija, Senesi, Troner, Gertruida, Til, Orsnes, Orkun Kokču, Sinistera, Desers, Nelson

Kraaj! Roma i Fejenord idu u finale!

90. minut - I u Rimu i u Marseju će se igrati još pet minuta.

87. minut - Roma i Fejenord na pragu finala.

83. minut - Ponovo sjajno brani golman Rome.

79. minut - Ponovo preti Lester, brani Patrisijo.

70. minut - Lester i Marsej sve opasniji. Mogu li Roma i Fejenord da odole i plasiraju se u finale?

66. minut - "Lisice" stežu obruč oko gola Rome.

60. minut - Pola sata nade za Marsej i Lester.

PARTIZANOV DŽELAT U FINALU LIGE KONFERENCIJE Roma u

58. minut - Sada se Vardi našao u šansi, ostaje 1:0 za Romu.

57. minut - Solidan pokušaj fudbalera Lestera.

50. minut - Lester i Marsej moraju da krenu na sve ili ništa.

45. minut - Poluvreme! Roma vodi 1:0 protiv Lestera, dok na utakmici Marsej - Fejenord nema golova.

39. minut - Velika prilika za Fejenord. Til je šutirao posle prodora Desersa, ali je bio izblokiran i gosti iz Roterdama će imati korner.

33. minut - Peh za Marsej, povredio se Paje i neće moći da nastavi utakmicu. Ovo je veliki udarac za francusku ekipu.

AP Photo/Daniel Cole

32. minut - Zaniolo propušta priliku za Romu. Lester u podređenom položaju u Rimu u prvih pola sata.

21. minut - Paje propušta veliku priliku.

20. minut - Marsej sve opasniji.

16. minut - Nova šansa za Romu, Pelegrini je šutirao i ponovo sjajna odbrana Šmajhela.

10. minut - Goool! Roma vodi! Fantastičan početak "vučice, a strelac je Tami Ejbraham, glavom pored nemoćnog i Pereire.

7. minut - Dobra prilika za Romu posle slobodnog udarca, ali sjajno brani Šmajhel.

3. minut - Sjajna atmosfera na "Velodromu".

1. minut - Utakmice su počele!

20.20 - Utakmicu u Rimu sudi srpski sudija Srđan Joavnović.

20.11 - Što se tiče susreta Fejenorda i Marseja, u prvoj utakmici na popularnom "Tiganju", Holanđani, koji su eliminisali Partizan, imali su dva gola prednosti, Francuzi su uspeli da se vrate, ali je pobedu domaćinu doneo Desers.

20.05 - U prvom meču Roma je povela golom Pelegrinija, dok je Manćini postigao autogol, pa su tako "lisice" došle do remija.

20.03 - Žoze Murinjo neće moći da računa na Henrika Mktarijana, dok Brendan Rodžers neće na raspolaganju imati Rajan Bertranda i Vilfreda Ndidija.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš utakmicama polufinala Lige konferencija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa "Olimpika" i "Velodroma".