RONALDOV 100. MEČ U PREMIJER LIGI Arsenal razbio Junajted u borbi za Ligu šampiona
EPA-EFE/DANIEL HAMBURY

U derbiju 34. kola Premijer lige na Emirejtsu u veoma uzbudljivom duelu, savladali su Mančester junajted sa 3:1 (2:1).

U prvom poluvremenu videli smo veliki broj prilika na obe strane i tri gola.

Junajted je, kao po običaju ove sezone, počeo meč katastrofalno, velika greška Rafaela Varana i Aleksa Telesa, Nuno Tavareš je to iskoristio da na odbijenu loptu posle šuta Sake, loptu sprovede u mrežu za 1:0.

Junajted je u 15. minutu tražio penal, ali je Poson odmahnuo rukom, da bi "tobdžije" u 24. minutu imali mnogo sreće.

Pokušao je udarcem sa distance Diogo Dalo, ali je pogodio prečku.

Samo minut kasnije, De Hea je čudesno odbranio ali je u 27. minutu usledilo novo uzbuđenje.

Arsenal je postigao gol, ispostavilo se da je VAR tu video ofsajd, ali i penal za domaći tim.

NAJLEPŠE POJAČANJE NA "MARAKANI" Crveno-beli angažovali mis Srbije, lepa Andrijana zablistala na derbiju (FOTO)

Nije se dugo čekalo na odgovor, Junajted je u 34. minutu smanjio na 2:1.

Igrao se 55. minutu kada je posle centaršuta sa leve strane Tavereš igrao rukom, a Poson ovog puta dosudio penal za Junajted.

Bruno Fernandeš je preuzeo odgovornost, ali je pogodio stativu!

I kao po nepisanom pravilu, usledila je kazna u 70. minutu.

Bruno je izgubio loptu na 25 metara od gola, a Džaka raspalio po njoj i poslao je u donji levi ugao - 3:1.