POSLE 10 GODINA U FINALU FA KUPA Liverpulu dovoljno furiozno prvo poluvreme protiv Sitija
EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT

Liverpul je polufinalu na "Vembiliju" pobedio Mančester siti sa 3:2 i tako se prvi put posle deset godina plasirao u finale FA kupa.

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu posle kog je ekipa Jirgena Klopa imala nedostižnih 3:0.

Dvostruki strelac je bio Sadio Mane koji je stigao do 10 golova protiv "građana", a pre dva gola Senegalca mrežu Zeka Stefena načeo je Ibrahima Konate.

Tim Pepa Gvardiole je imao odličan start drugog dela, jer je već posle dva minuta igre u nastavku Džek Griliš smanjio zaostatak na 3:1.

Napadi "građana" nastavili su se tokom celog drugog dela, ali je drugi gol stigao tek u nadoknadi preko Bernarda Silve.

Drugi polufinalni par FA kupa čine Čelsi i Kristal Palas koji svoj meč igraj u nedelju od 17:30 časova.