UTAKMICA KARIJERE FILIPA KOSTIĆA Srbin šokirao Barselonu (VIDEO)
EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Prvi meč u Nemačkoj završen je bez pobednika (1:1), pa Frankfurt ukupnim rezultatom 4:3 ide u polufinale.

Najzaslužniji za trijumf nemačke ekipe bio je srpski reprezentativac Filip Kostić koji je postigao dva gola i odigrao verovatno meč karijere.

Krenulo je od samog starta potpuno šokantno, penalom za Ajntraht već u drugom minutu, a odgovornost je preuzeo srpski reprezentativac Filip Kostić.

Poslao je Marka Andre Ter Štegena u jednu, loptu u drugu stranu i šokirao Katalonce, a razgalio čak 15.000 navijača nemačkog kluba na tribinama.

Rafael Bore je dobio loptu od Kostića, vukao je i namestio se, te odapeo projektil koji je probušio nemačkog golmana na golu Barse i pocepao mu mrežu u 36. minutu.

Sjajni Kostić svoj drugi gol postiže u 67. minutu.

Barselona je u nadoknadi uspela samo da ublaži poraz.

Najpre je Buskets u prvom minutu nadoknade uputio snažan projektil i smanjio na 3:1, a onda je Depaj u poslednjem minutu iz penala postavio konačnih 3:2.

Vest Hem je kao gost deklasirao Lion sa 3:0. U prvom meču bilo je 1:1.

Strelci za "čekićare" bili su Kreg Doson u 38, Deklan Rajs u 44. i Džerod Bouven u 48. minutu.

Upravo će u polufinalu Lige Evrope igrati Vest Hem i Ajntraht.