"PETARDA" PORTUGALA! Het-trik Ronalda protiv nemoćnog Luksemburga!
EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Portugal je ovom pobedom i teoretski obezbedio minimum baraž za Mundijal u Kataru.

Od prvog minuta je bila uočljiva razlika u kvalitetu, a blistao je Kristijano Ronaldo koji je zabeležio het-trik.

Tek nešto više od 15 minuta trajala je nada da bi Luksemburg mogao da naudi Portugalu i tako olakša put Srbiji ka Mundijalu. Jer toliko je bilo potrebno domaćinu da postigne tri gola i reši utakmicu u San Žoau.

Sudija je u razmaku od pet minuta dva puta dosudio penal za Portugal, a Kristijano Ronaldo gađao uspešno tri puta sa bele tačke. Taj drugi gol bio mu je poništen jer je Andre Silva ranije ušao u šesnaesterac. Tako je dobio tu treću šansu i takođe je iskoristio.

Treći gol za Portugaliju delo je Bruna Fernandeša u 17. minutu...

Nastavio je domaćin sa ubedljivom igrom i u drugom poluvremenu.

Na 4:0 povisio je Palinja u 69, a konačan rezultat postavio je Ronaldo u 87. minutu, svojim trećim golom na meču.

Portugal je sada drugi na tabeli sa 16 bodova, jednim manje od prvoplasirane Srbije, ali i utakmicom manje.