UBEDLJIVE POBEDE HRVATSKE I CRNE GORE! Holandija se namučila protiv autsajdera, Nemačka slavila tek posle preokreta!
EPA-EFE/SAVVIDES PRESS

Hrvati su na gostovanju savladali Kipar sa 3:0, dok je Slovenija bila još ubedljvija na Malti gde je pobedila sa 4:0.

Golove za Hrvatsku postigli su Perišić u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela, Gvardiol u 80. i Livaja u drugom minutu sudijske nadoknade.

Hrvati su mogli da ostvare i ubedljiviju pobedu, ali je Luka Modrić bio neprecizan sa bele tačke u 54. minutu.

Golove za Slovence postigli su Iličić u 27. i 60. minutu, Šporar u 49. i Šeško u 67. minutu.

Na tabeli grupe H vode Hrvatska i Rusija sa po 16 bodova, treća je Slovenija sa 10, četvrta Slovačka sa devet, slede Malta i Kipar sa po četiri.

Fudbaleri Crne Gore rutinski su savladali Gibraltar kao gosti rezultatom 3:0, u sedmom kolu kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Strelci na ovom meču bili su Marušić u sedmom, te Bećiraj u 44. i 58. minutu utakmice, čime su ostavili rivala na poslednjem mestu bez osvojenog boda.

Ispred Crne Gore na tabeli su ostali pre svih Holanđani, koji drže čelo sa 16 bodova.

Oni su minimalnim rezultatom (1:0) savladali Letoniju na gostovanju, a jedini pogodak postigao je Klasen u 19. minutu.

Rezultat iz Istanbula odgovara Crnogorcima, pošto su Turska i Norveška remizirale, 1:1.

Radost domaćim navijačima na startu meča, u šestom minutu, doneo je Akturkoglu, da bi Torstved u 41. postavio konačan rezultat.

Jedan od najzanimljivijih večerašnjih susreta odigran je u Hamburgu, gde je Nemačka posle preokreta uspela da savlada selekciju Rumunije rezultatom 2:1.

Gosti su poveli već u devetom minutu meča preko Hadžija.

Ipak, Nemačka je zaigrala mnogo bolje u drugom delu i uspela da napravi preokret.

Najpre je u 52. minutu Gnabri poravnao rezultat, da bi pobedu "pancerima" doneo Miler u 81. minutu meča.

Najubedljiviji večeras u ovoj grupi bili su Makedonci koji su kao gost savladali Leihtenštajn sa 4:0.