RAPSODIJA MIHINE BOLONJE! Težak poraz Lacija i Sergeja!
EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Bolonja je tako prekinula seriju od tri uzastopna meča bez pobede i sada sa 11 bodova zauzima deveto mesto.

Krenula je ekipa Siniše Mihajlovića silovito od samog starta. Posle 17 minuta igre već su vodili sa 2:0.

Najpre je Musa Barou zatresao mrežu u 14. minutu, da bi tri minuta kasnije prednost duplirao Artur Teate.

Zaigrao je Lacio ofanzivnije od tog momenta, ali nisu bili dovoljno konkretni u napadu, pa se na odmor otišlo sa vođstvom domaćih od 2:0.

Bolonja je do trećeg pogotka stigla preko Erona Hikija, koji je šutirao u bliži ugao sa ivice kaznenog prostora i praktično "probio" Rejnu.

Duel na terenu nije završio defanzivac gostiju Ačerbi, koji je zbog prigovora i psovki na račun sudije, zaradio crveni karton.

Sergej Milinković-Savić je bio kapiten Lacija, a teren je napustio u 58. minutu kada ga je zamenio Toma Bašić.