BRUTALNI LAJPCIG! Kostić asistent u remiju Ajntrahta!
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Lajpcig, koji se muči od početka sezone, iskalio je bes na Herti.

Poveo je u 16. minutu golom Kristofera Nkunkua, a prednost je udvostručio Jusuf Poulsen u 23. minutu, na asistenciju Nkunkua. Posle toga gol je postigao i njihov saigrač Lukas Klosterman, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Treći gol za domaće postigao je Nordi Mukiele u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a u 60. minutu strelac je bio Emil Forsberg iz jedanaesterca. Nkunku je svoj drugi gol na utakmici postigao u 70. minutu, a konačan rezultat postavio je Amadu Hajdara u 77. minutu.

Ajntraht je u Frankfurtu odigrao nerešeno 1:1 protiv Kelna.

Keln je poveo u 14. minutu golom Škirija, da bi u nadoknadi prvog dela Ajntraht izjednačio preko Rafaela Bore, kome je asistiriao Filip Kostić.

Bajer je kao domaćin dobio Majnc 1:0, zahvaljujući golu Virca u 62. minutu.

Hofenhajm je sa 3:1 pobedio Volfsburg.

Duel Union Berlina i Arminije završen je pobedom domaćina 1:0. Gol je postigao Berens u 88. minutu.