FIORENTINA ODLIČNO KRENULA, PA SE UGASILA! Inter nemilosrdan u drugom poluvremenu za sigurnu pobedu!
Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Za "violu" su svih 90 minuta odigrali srpski fudbaleri Matija Nastasić, Nikola Milenković i Dušan Vlahović, ali ni oni nisu pomogli Fiorentini da izbegnu poraz od akutelnog prvaka Italije.

Odlično je domaćin igrao u prvom delu, kada su i došli do vođstva u 23. minutu preko Rikarda Sotila.

Ipak, u drugom poluvremenu je Inter preuzeo kontrolu i rutinski došao do pobede.

Inter je do izjednačenja stigao iz prve prave prilike na utakmice, a strelac je u 52. minutu bio Mateo Darmijan.

Potpuni preokret Interu omogućio je Edin Džeko samo tri minuta kasnije sjajnim udarcem na centaršut Čalhanoglua.

U 79. minutu je isključen fudbaler Fiorentine Nikolas Gonzales i tada je bilo jasno da će Inter doći do trijumfa.

Konačan rezultat postavio je Ivan Perišić u 87. minutu.

U drugom meču odigranom u istom terminu Atalanta je u Bergamu slavila protiv Sasuola 2:1.