LIVERPUL SLAVIO U SPEKTAKULARNOJ UTAKMICI! Klub Briž šokirao PSŽ, Siti i Ajaks se poigravali, Real do pobede u 90. minutu!
AP Photo/Rui Vieira

Trijumfe su ostvarili fudbaleri Mančester sitija Liverpula Real Madrida i Ajaksa, dok na ostalim mečevima nije bilo pobednika.

U centru pažnje bili su susreti Liverpul - Milan i Klub Briž - Pari Sen Žermen.

Liverpul je dominirao gotovo tokom čitave utakmice.

Poveli su "redsi" već u devetom minutu autogolom Tomorija. Bila je to sjajna akcija domaćih, šutirao je Trent Aleksander Arnold, lopta je zakačila Tomorija i završila u mreži gostiju.

Samo pet minuta kasnije mogao je Liverpul da duplira prednost, ali je penal Mo Salahu odbranio golman "rosonera".

I, kako to obično biva, usledila je kazna. Pravo niotkuda u samom finišu prvog poluvremena Milan dolazi do preokreta.

Najpre Ante Rebić posle sjajne akcije donosi izjednačenje, da bi vođstvo Milanu doneo Brahim Dijaz.

U drugom poluvremenu su fudbaleri Liverpula zagospodarili terenom. Na 2:2 u 49. izjednačio je Salah i tako se iskupio za promašeni penal.

Pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Džordan Henderson divnim golom u 69. minutu.

Veliko iznenađenje priredio je Klub Briž koji je remizirao sa Pari Sen Žermenom.

Za "svece" je u Ligi šampiona debitovao Lionel Mesi, međutim ni to im nije pomoglo da dođu do tri boda.

Poveo je PSŽ već u 15. minutu golom Andrea Erere i delovalo je da će doći do ubedljive pobede.

Međutim, Belgijanci stižu do izjednačenja u 27. minutu preko Vanakena. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Ubedljive pobede zabeležili su Mančester siti protiv Lajpciga (6:3) i Ajaks protiv Sportinga (5:1).

Do minimalne pobede došao je Real Madrid protiv Intera golom Rodriga u 90. minutu.

Drugo poluvreme:

90. minut - Real do vođstva protiv Intera dolazi u 90. minutu!

87. minut - Velika prilika za Milan. Šutirao je Kjer, ali odbranio je Alison.

86. minut - Siti vodi protiv Lajpciga sa neverovatnih 6:3! U strelce se upisao i Gabrijel Žezus.

81. minut - Blizu smo velikog iznenađenja, Klub Briž - PSŽ - 1:1.

75. minut - Kakva utakmica! Siti vodi 5:3! Gol je dao Kanselo.

74. minut - Smanjuje Lajpcig na 4:3! Het-trik Nkunkua.

73. minut - Sjajno igra Liverpul u ovim momentima. Džons šutira pored gola.

69. minut - Goool! Liverpul vodi 3:2! Sjajan udarac Hendersona za novi preokret na ,,Enfildu"

63. minut - Fenomenalni Ale postiže četvrti gol i sada Ajaks protiv Sportinga vodi sa ogromnih 5:1.

61. minut - Klub Briž odoleva protiv Pari Sen Žermena - 1:1.

57. minut - Liverpul ponovo ima inicijativu protiv Milana.

56. minut - Siti vodi 4:2 protiv Lajpciga, strelac je Griliš.

52. minut - Udarac Origija, lopta odlazi pored gola. Na utakmici Mančester siti - Lajpcig došlo je do promene rezultate. Nemci smajnuju na 3:2. U istom minutu Ajaks dolazi do ogromne prednost - 4:1. Novi gol Alea.

49. minut - Goool! Salah donosi izjednačenje Liverpulu! Egipćanin se iskupio za promašeni penal u ranoj fazi meča.

47. minut - Sporting smanjuje na 2:3 protiv Ajaksa. Ponovo je strelac Paulinjo. Ipak, posle gledanja VAR-a gol je poništen.

46. minut - Gol za Milan. Kjer je ipak bio u ofsajdu, ostaje 2:1.

Prvo poluvreme:

Posle prvog dela vode Milan, Mančester siti i Ajaks, dok je nerešeno na mečevima Atletiko Madrid - Porto, Klub Briž - PSŽ i Inter - Real Madrid.

45+2 - Goool! Siti u samom finišu prvog poluvremena povećava na 3:1 protiv Lajpciga. Strelac je Marez iz penala.

44. minut - Potpuni preokret na Enfildu. Milan vodi 2:1 golom Dijasa.

42. minut - Goool! Ante Rebić donosi izjednačenje Milanu protiv Liverpula. Sjajna akcija "rosonera" kojom dolaze do izjednačenja u finišu prvog dela! U istom minutu Lajpcig je smanjio na 2:1 protiv Mančester sitija.

39. minut - Gooool! Ajaks vodi 3:1 protiv Sportinga.

34. minut - Gooool! Sporting smanjuje na 1:2 protiv Ajaksa, strelac je Paulinja.

29. minut - Goooool! Siti protiv Lajpciga vodi 2:0, autogol Mukielea!

27. minut - Goool! Klub Briž je izjednačio protiv PSŽ-a. Vanaken donosi izjednačenje.

24. minut - Liverpul ima potpunu kontrolu protiv Milana. Vodi 1:0 i stvaraju nove šanse.

20. minut - Posle 20 minuta igre prednost imaju Liverpul, Pari Sen Žeremen, Ajaks i Mančester siti, dok mreže miruju na mečevima Atletiko Madrid - Porto i Inter - Real Madrid.

17. minut - Gooool! Mančester siti je poveo protiv Lajpciga golom Akea.

15. minut - Gooool! PSŽ vodi protiv Klub Briža, strelac je Erera.

14. minut - Penal za Liverpul! Šutirao je Mo Salah, ali je njegov udarac odbranio golman Milana.

12. minut - Liverpul nadmoćan protiv Milana! Sada je Salah bio u prilici.

9. minut - Gooool! Ajaks već vodi 2:0 na gostovanju Sportingu. Opet je gol dao Ale. U isto vreme i Liverpul dolazi do vođstva protiv Milana, strelac je Aleksander Arnold.

5. minut - Nova velika prilika za Liverpul.

3. minut - Prvi korner na meču za Liverpul, ali bez problema po gol gostiju. Samo 30 sekundi kasnije, velika prilika za "redse", Origi je šutirao pored gola.

2. minut - Goool! Ajaks već vodi protiv Sportinga, strelac je Ale.

1. minut - Utakmice su počele!

Mančester siti - Lajpcig 6:3 (3:1)

Ake 16, Mukiele 28 (ag), Marez 45+1 (p), Griliš 56, Kanselo 75, Žesus 85 – Nkunku 42, 51, 73

Sporting - Ajaks 1:5 (1:3)

Paulinjo 33 – Ale 2,9, 51, 63, Bergvaj 39

Jedan od derbija je i meč između Intera i Real Madrida, a veliku borbu vodiće Atletiko Madrid i Porto.

Naš Dušan Tadić predvodi Ajaks u duelu protiv portugalskog Sportinga.

Imajući u vidu stil igre koji gaje, mnogo golova trebalo bi da bude na utakmici Mančester siti - Lajpcig.

Mnogo se očekuje i od sureta Liverpul - Milan, jer je predstavnik Engleske prestižni trofej osvajao šest puta, a "rosoneri" sedam.

Po prvi put otkako je Argentinac došao u Pariz, Mesi, Nejmar i Mbape igraju od prvog minuta.

Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama prvog kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite sva dešvanja iz elitnog takmičenja.