VOJVODINA PRED ELIMINACIJOM! LASK slavio u Novom Sadu (FOTO GALERIJA)

Fudbaleri Vojvodine poraženi su na svom terenu od austrijksog LASK-a - 0:1 u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Vojvodina se dosta dobro držala u prvom poluvremenu. LASK je imao inicijativu što se i očekivalo, ali su im Novosađani odlično parirali.

U više navrata je domaće spasio sjajni golman Nikola Simić koji je zaustavio nekoliko nezgodnih udaraca gostujućih fudbalera.

Voša je najbolju priliku u prvom delu propustila u 14. minutu. Devetak je tukao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca. Lopta je otišla ka Mrkaiću, koji sa par metara nije uspeo da je zahvati i pošalje ka protivničkom golu.

Veliku šansu za Novosađane imao je Nemanja Čović kada je u 57. minutu udarcem sa oko 20 metara pogodio stativu.

Trenutak odluke dogodio se u 70. minutu kada LASK stiže do gola. Zaspala je odbrana Vojvodine, što je kaznio Peter Mihorl i efektnim pogotkom sa 17-18 metara savladao Simića.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, pa je LASK došao do trijumfa.

U 90. minutu crveni karton dobio je Luka Cucin zbog starta sa leđa, pa su "lale" sam finiš susrta odigrale sa igračem manje.

Revanš se igra za sedam dana u Austriji, a pobednik ovog dvomeča u plej-ofu za ulazak u Ligu konferencije igraće protiv poraženog iz duela Galatasaraj – Sent Džonston.

Vojvodina - LASK 0:1 (0:0)

Strelac: Mihorl u 70. minutu

Stadion: "Karađorđe", Novi Sad

Sudija: M. Fabri (Italija)

Vojvodina:  N. Simić - Cucin, Kovačević, Stevanović, Devetak - Topić, Busnić - Novevski (od 68. Zukić), Čović, V. Simić (od 85. Bastajić) - Mrkaić (od 46. Kabić).

LASK: Šlager - Janis, Vajsinger, Filipović, Rener - Pocman (od 46. Flaker), Grgić, Mihori - Gojginger (od 62. Hong), Šmit, Karamoko (od 62 Balića).

Drugo poluvreme:

Kraj! LASK je slavio u Novom Sadu golom Mihorla u 70. minutu.

90. minut - Crveni karton za Cucina! Igraće se još četiri minuta sudijske nadokande. Start sa leđa Luke Cucina i direktan crveni karton.

87. minut - Novi dobar šut Mihorla, ali ostaje 1:0 za LASK.

81. minut - Ne deluju dobro fudbaleri Vojvodine, kao da ni sami ne veruju u preokret.

75. minut - LASK kontroliše dešavanja na terenu.

70. minut - Gol! Vodi Lask golom Mihorla! Zaspala je odbrana domaćina, dozvolila Peteru Mihorlu da se namesti na 17-18 metara, on je to iskoristio i postigao veoma lep pogodak.

68. minut - Izmena i u Vojvodini, Zukić umesto Novevskog.

62. minut - Dvostruka izmena kod LASK-a. Hong je na terenu umesto Gojgingera, a Husein Balić umesto Karamoka.

57. minut - Stativa! Odličan šut Čovića sa 20-ak metara, malo je nedostajalo da Vojvodina povede.

53. minut - Nešto sporiji početak drugog poluvremena.

49. minut - Veliki pljusak u Novom Sadu, teški uslovi za igru.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Po jedna izmena na obe strane. Kabić ušao umesto Mrkaića, Flaker umesto Potsmana.

Prvo poluvreme:

Kraj prvog dela! Vojvodina se dosta dobro drži protiv favorizovanog LASK-a

45. minut - Tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu

43. minut - Pada kiša u Novom Sadu, pa je teren klizav.

40. minut - LASK ima inicijativu, ali Voša se dobro drži.

36. minut - Velika šansa za Vojvodinu. Čović je ostao sam na desnoj strani posle prekida Čovića, ali je intervenisao FIlipović i sprečio opasnost.

34. minut - Odličan šut Renera, ali sjajna odbrana Simića.

32. minut - Novi žuti karton za gostujuće fudbalere, dobio ga je Filipović.

30. minut - Korner za Vojvodinu, nesiguran je bio golman gostiju, ali Novosađani nisu uspeli da upute šut ka golu.

27. minut - Nova šansa za LASK i sjajna odbrana Simića.

24. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je fudbaler LASK-a Lukas Grgić.

17. minut - Odlična akcija LASK-a. Aleksandar Šmit je šutirao iz okreta, ali je Simić veoma dobro reagovao.

14. minut - Najbolja prilika na utakmicu. Devetak je tukao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca. Lopta je otišla ka Mrkaiću, koji sa par metara nije uspeo da je zahvati i pošalje ka protivničkom golu.

13. minut - Novi pokušaj Austrijanaca, brani Simić.

10. minut - Novi dobar napad gostiju. Od svega samo drugi korner.

9. minut - Prvi konkretan napad Vojvodine, ali Novevski je slabo zahvatio loptu.

6. minut - Prema očekivanjima, LASK je taj koji ima inicijativu.

2. minut - Preti LASK odmah posle kornera.

1. minut - Utakmica je počela!

18.37 - Kada je u pitanju Superliga Vojvodina je odigrala bez golova sa Crvenom zvezdom, dok su od Partizana izgubili 2:0.

18.33 - Što se LASK-a tiče, oni Ligu konferencija započinju od ove faze. Do sada su odigrali tri meča ove sezone, zabeležili dve pobede i odigrali nerešeno sa favorizovanom Rapidom.

18.27 - Vojvodina je takmičenje započela od litvanskog Panevežisa, kojeg je oba puta pobedila sa 1:0.

18.24 - LASK je veliki favorit u ovom duelu i pred Vojvodinom je težak zadatak.

18.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Vojvodina - LASK. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Novog Sada.